Adeta Bir 'Tank': Ulefone Armor 6E Parçalarına Ayrıldı

Adeta Bir ‘Tank’: Ulefone Armor 6E Parçalarına Ayrıldı

Armor 6E, güçlü özellikleriyle kullanıcılar ve teknoloji editörleri tarafından övgüyle karşılanan Ulefone’un en yeni akıllı telefonu. Telefonun ne kadar güçlü olduğuyla ilgili çekilen bir görüntüde telefon sökülerek içine bakılıyor. Görünen o ki telefon, bir tank kadar sağlam çünkü tüm bileşenler art panelden erişebileceğimiz öbür akıllı telefonların tersine Armor 6E’de ekranın altında bulunuyor.

Özel tasarım tutkallar, ekran ile aygıtın geri kalanı ortasındaki ilişkiyi su geçirmez hâle getiriyor. Ayrıca havayla temas eden bileşenler, telefonu su geçirmez hâle getirmek için yüksek yoğunluklu bir makro molekül kaplamasına sahip. Tıpkı tutkal, gerekli olduğu yerlerde iç kısımlarda da kullanılmış.

Adeta Bir 'Tank': Ulefone Armor 6E Parçalarına Ayrıldı

Su geçirmezliğin yanı sıra telefonun içi metal bir panel ile yapılandırılmış ve telefon, gövde metal bir çerçeveye ek olarak dört köşedeki güçlendirilmiş dışbükey dizaynla korunuyor. Armor 6E'nin bataryası bile birkaç vida ile yerine sabitlenmiş durumda. Batarya ayrıyeten art taraftaki metal bir plaka ile korunuyor ve bu da batarya güvenliğini büyük ölçüde etkiliyor. Telefonun her iki alanında da tampon alanı var. Böylece bir düşüş sırasında telefonun bileşenlerine ziyan gelmeyecek.

Telefonun sağlamlığının yanı sıra telefonun özelliklerine bakacak olursak Armor 6E, 6,2 inç FHD + ekran, 4 GB RAM, 64 GB depolama, Helio P70 Octa-Core işlemci, 5.000 mAh batarya, yüz ve parmak izi okuyucu ve NFC üzere özellikler sunuyor. Ayrıyeten aygıt Android 9.0 sürümüyle geliyor. Armor 6E yurtdışında 199,99 dolara satışa sunulmuş durumda.