Apple, Cihazlarının Ekranlarında OLED'e Geçiş Yapabilir

Apple, Cihazlarının Ekranlarında OLED’e Geçiş Yapabilir

ABD merkezli teknoloji devi Apple; iPad ve Macbook üzere aygıtlarında uzun vakittir Retina Display ismini verdiği kendine özel olan bir ekran teknolojisini kullanıyor. Retina Display sayesinde aygıtlarının ekranlarındaki pikseller gözükmüyor ve bu doğrultuda çok daha keskin bir imaj kullanıcıya sağlanmış oluyor.

Apple, Cihazlarının Ekranlarında OLED'e Geçiş Yapabilir

Asya kaynaklı bir rapora nazaran Apple'ın yeni iPad Pro ve Macbook Pro aygıtları, OLED ekrana sahip bir formda tanıtılabilir. Tıpkı rapor bu ihtimalin gerçek olabilmesini ise iPhone'ların satışlarında oluşan düşüşe ve tıpkı vakitte Apple'ın Samsung'dan sipariş verdiği OLED ekran sayısı kadar ekranı satın almaması sebebiyle bir cezası bulunmasına dayandırıyor.

Apple, Cihazlarının Ekranlarında OLED'e Geçiş Yapabilir

Apple'ın OLED ekrana geçiş yapacağı tezinin altı da pek boş değil çünkü geçtiğimiz aylar içerisinde teknoloji devinin üretimde olan yeni aygıtlarında bu teknolojiye sahip ekranları kullandığına dair de kimi söylentiler çıkmıştı. Bunlara karşın son kelamı tekrar Apple'dan duyacağız. Apple'ın yeni aygıt modellerini 2019 yılının sonuna kadar tanıtması bekleniyor.