Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, iPhone’unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Son iki yıl içinde tanıtılan rastgele bir iPhone modeli aldıysanız metal çerçevelere ve cam bir gövdeye sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Bu tasarım, aygıtların ziyadesiyle şık bir görünüme sahip olmasını sağlasa da cam gövde, yuvarlak sınırlı metal çerçevelerle birleştiğinde hayli kaygan bir akıllı telefon ortaya çıkıyor.

Görünüşe nazaran bu durum Apple’ı da rahatsız etmiş durumda. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USPTO), Apple Inc. tarafından başvurusu yapılan 51 patenti belgeledi. Bu patentlerden en fazla dikkat çekenlerinden biri, şirketin yeni art panel tasarımı için başvurusu oldu.

Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Patente nazaran Apple, yeni iPhone’ların art panelinde daha mat bir görünüme sahip, fazla kaygan olmayan bir yüzey kullanabilir. Patent evraklarında yazana nazaran dokulu yüzey, hem cam panelin üzerine hem de polimer-cam yapının üzerine uygulanabilir. Dolayısı ile iPhone’ların hem mat hem de cam görünümlü bir dizaynla gelmesi mümkün olabilir.

Alınan her patentin gerçek bir ticari eserde kullanılacağının garantisi yoktur. Bununla birlikte cam-metal dizaynlı telefonların çarçabuk elden kayıp düştüğü kullanıcılar tarafından ziyadesiyle dillendirilen bir husus. Apple, dokulu yeni art panel teknolojisi ile gelecek iPhone modellerinde bu sorunun önüne geçebilir.