Apple Watch Series 8 ve Watch SE Yarın Tanıtılıyor!

Apple Watch Series 8 ve Watch SE Yarın Tanıtılıyor!

Her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen ve yeni iPhone serisinin tanıtıldığı ‘Apple Event’ etkinliği için geri sayım başladı. Apple’ın iPhone 14 serisini tanıtacağı etkinlikte, bunun dışında yepyeni akıllı saatlerine de yer verilecek. Apple’ın yeni akıllı saatleri arasında Watch Series 8 ve Watch SE cihazları da yer alıyor.

Peki Apple’ın yeni akıllı saat serisi Watch Series 8 ve Watch Series SE neler sunacak? Gelin, yeni Apple Watch Series 8 ve Watch SE’nin bilinen özelliklerine yakından bakalım.

Apple Watch Series 8 neler sunacak?

Tasarım:

Apple Watch Series 8 ve Watch SE Yarın Tanıtılıyor!

Apple Watch Series 8, bir önceki yıl piyasaya sürülen Watch Series 7’ye göre genel anlamda büyük tasarım değişikliklerine yer vermiyor olsa da bir noktada eski seriden ayrılacak. Watch Series 7 ile aynı şekilde yuvarlatılmış kenarlara sahip çerçeve taşıyan cihaz, çok daha küçük çerçeve kenarına sahip olacak. Yeni Watch Series 8, 45 mm ve 41 mm çerçeve seçenekleriyle satışa sunulacak.

Ekran:

Apple Watch Series 8, daha ince kenarlıkları sayesinde Watch Series 7’ye göre nispeten daha büyük (%5) bir ekrana yer verecek. Şu ana kadar öğrenilen detaylara göre Watch Series 8, 1,99 inçlik ekran barındıracak.

Donanım:

Apple Watch Series 8 ve Watch SE Yarın Tanıtılıyor!

Apple’ın yeni akıllı saati, şirketin yepyeni işlemcisiyle birlikte gelecek. Cihaz, Apple’ın yeni S8 çipine yer verecek. Fakat bu özelliğin dışında Watch Series 7’ye göre başka bir yeniliğe yer vermeyecek. 

Sağlık özellikleri:

Apple Watch Series 8, bir önceki modelde bulunan tüm sağlık özellikleriyle birlikte ekstra olarak sıcaklık sensörüne, kaza tespit sistemine ve uyku apnesi tespit sistemine yer verecek. Bu sayede kullanıcılar, vücut sıcaklıklarını anlık olarak takip edebilecek. Bunun dışında cihaz, kandaki oksijen seviyesini ölçebilecek, kalp atış hızını takip edebilecek, acil durum aramaları gerçekleştirebilecek, düşüş algılayabilecek ve EKG uygulamasına yer verecek.

Peki fiyatı nasıl olacak?

Yeni Apple Watch 8 serisi, elde edilen bilgilere göre geçtiğimiz yıl ile aynı fiyat etiketlerini taşıyacak. Bu kapsamda cihaz, standart GPS modeliyle 399 dolardan, GPS + hücresel bağlantı destekli modeliyle 499 dolardan satışa sunulacak.

Apple Watch SE neler sunacak?

Apple Watch Series 8 ve Watch SE Yarın Tanıtılıyor!

Apple’ın uygun fiyatlı akıllı saati Apple Watch SE, bir önceki yılın modeliyle aynı tasarım ve ekran boyutunu taşıyacak. Yani cihaz, 44 mm ve 40 mm çerçeve seçeneklerine sahip olacak. Cihazın donanım bölümündeyse Watch Series 8’de de bulunacak S8 çipi yer alacak. 

Apple Watch Series SE, sağlık özelliklerinde de önemli yeniliklere yer verecek. Cihaz, kalp atış hızı, aktivite ve uyku takibi sağlayan sensörlerinin yanı sıra EKG özelliğini de barındıracak. Yeni Watch SE’nin bir önceki yılla aynı olacak şekilde 279 dolardan satışa sunulması bekleniyor.