Apple'ın Anakart Konusunda Yaptığı Tasarım Değişikliği

Apple’ın Anakart Konusunda Yaptığı Tasarım Değişikliği

2019 yılının gelmesiyle birlikte birçok Apple hayranı, iPhone aygıtlarını bu sene yenilememe kararını aldı. Bu vakte kadarki 'en çirkin' tasarım olarak bedellendirilen iPhone 11, Apple hayranlarına çok bir şey sunamasa da Apple'ın 2020 planlarını ortaya koyma konusunda büyük bir kıymet taşıyor.

iPhone 11'de gerçekleştirilen tasarım değişikliği, YouTuber Filip Koroy (EverythingApplePro) isimli kullanıcıdan geldi. Koroy, iPhone 11'in anakartının birinci fotoğrafını ortaya çıkartarak gelecek iPhone'larda meydana gelecek gelişmeleri de gösterdi.

Apple'ın Anakart Konusunda Yaptığı Tasarım Değişikliği

Gelişmeye birinci baktığınız vakit çok da büyük bir değişiklik değilmiş üzere görünüyor. Apple, iPhone X ve XS aygıtlarında bulunan L biçimindeki anakartını daha kompakt olan dikdörtgen formuna getirmiş durumda. Bu tasarım sayesinde Apple, çok daha (%15-%20 oranında) büyük bataryaları aygıtlarına yerleştirebilecek. Bu da 4G teknolojisinden 5G teknolojisine geçişte Apple'ın hayatını kurtaracak diyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra artan alanla birlikte zıt şarj teknolojisini kullanmak da mümkün olacak.

Apple'ın Anakart Konusunda Yaptığı Tasarım Değişikliği

Koroy'un da belirttiği üzere Apple, bu yılki aygıtlarında batarya konusunu ciddiye alıyor. iPhone 11, 5G ve birçok özellikten yoksun bir biçimde kullanıcısını karşılayacak olsa da Apple, 2020 model iPhone'larında kullanmak istediği birçok teknolojiyi bu aygıtta test etme bahtını yakalayacak.

Tabii ki bu gelişmenin akabinde kendinize şunu sorabilirsiniz: Bu sene iPhone cihazımı güncellemeli miyim? Karşılık olarak sırf uygunlaştırılmış bir batarya sizin için yeterliyse aygıtınızı güncelleme imkanına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

Apple'ın Anakart Konusunda Yaptığı Tasarım Değişikliği

Madalyonun başka yüzüne bakarak karşılık verecek olursak, sadece batarya geliştirmelerinin yetmeyeceği bir kullanıcıysanız iPhone 11, günümüzdeki birçok akıllı telefon üreticisinin kullandığı teknolojilerden (örneğin 5G) uzak bir telefon çıkarmanın yanı sıra kullanıcıların dalga geçtiği ve kötülediği bir dizaynla da gelmeye hazırlandığı için bu sene telefonunu güncellemeyecek birçok kişi bulunuyor.

Peki, siz bu sene iPhone 11 almayı düşünüyor musunuz? Yorumlar kısmından fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.