Chrome'da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? (Android)

Chrome’da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? (Android)

Gece yarısında uyanan ve saatin kaç olduğuna baktıktan sonra biraz internet aleminde gezinen herkesin onaylayacağı üzere karanlık mod, dijital alemde gerçekleşen gelmiş geçmiş en başarılı özelliklerden birisi. Bu özellik yalnızca gözlerini korumakla kalmıyor birebir vakitte OLED ekranlar sayesinde aygıtınızın bataryasının daha uzun müddet dayanmasına imkan tanıyor. Pekala Android aygıtlarda bulunan internet tarayıcı Chrome'da karanlık mod nasıl etkin hâle getirilir?

Chrome'da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? (Android)

Android için Chrome'da karanlık mod nasıl aktifleştirilir?

  • İlk adım olarak Android aygıtınızı elinize alın ve Chrome uygulamasını açın.
  • Arama çubuğuna chrome://flags kodunu yazın. Bu kod sayesinde uygulama ayarlarını içeren ileri düzey kullanıcı arayüzüne erişeceksiniz.

Chrome'da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir? (Android)

  • Sol üstte bulunan arama çubuğuna dark mode yazın ve karşınıza çıkan iki seçeneğin default ayarını enabled olarak değiştirin ve Chrome uygulamasını kapatıp tekrar açın.

Yapmanız gereken tüm süreçler bu kadar. Üstteki süreçleri gerçekleştirdiğinizde Chrome arayüzünüz ve girdiğiniz internet sitelerinin içeriği karanlık moda uyumlu halde düzenlenecektir. Bu seçeneğin deneysel olduğunu hatırlatmakta yarar var. Rastgele bir sıkıntıyla karşılaştığınızda tıpkı ileri düzey kullanıcı arayüzüne girerek değiştirdiğiniz ayarları geri alabilirsiniz.