FaceApp Sunucularından Verilerinizi Nasıl Sildirebilirsiniz?

FaceApp Sunucularından Verilerinizi Nasıl Sildirebilirsiniz?

FaceApp, aslında uzun müddettir var olan lakin son devirde birden teğe çok tanınan hale gelen bir uygulama. Bu uygulamada kendinizi gençleştiriyor, yaşlandırıyor, çeşitli cümbüşler yaratıyorsunuz. Ne var ki uygulama hayli ağır bir kullanıcı mukavelesine sahip. Birden fazla kişi okumadan ‘Onaylıyorum’ dediği uygulama yüzünden huzursuz durumda. 

FaceApp’ın geliştiricisi Yaroslav Goncharov, yaptığı açıklamada insanların bilgilerinin hiçbir üçüncü parti ile paylaşılmadığını ve isteyen şahısların datalarını veri tabanlarından silinmesi için talepte bulunabileceğini söyledi. 

Tabii ki ortada bir FaceApp bölge bayii üzere bir yapı yok, dataların silinmesi için tekrar uygulamayı kullanmak gerekiyor. 

FaceApp Sunucularından Verilerinizi Nasıl Sildirebilirsiniz?

FaceApp veritabanından bilgilerinizin silinmesini nasıl isteyebilirsiniz? Aslında çok kolay bir yolu izleyerek bilgilerinizi ve yüzünüzü müdafaanız mümkün. 

  1. Telefonunuzdan FaceApp uygulamasını açın
  2. Ayarlar(Settings) sekmesi altında Destek(Support) kısmına girin. 
  3. Hata Bildir(Report a Bug)’i seçin. 
  4. ‘Gizlilik (Privacy)’ bahisli olarak bir kusur bildiriminde bulunun ve tarif olarak dataların silinmesini seçin.

Goncharov, bilgilerin silinmesinin biraz vakit alabileceğini söylüyor. Dayanak takımlarının şu anda çok ağır bir iş yükü altında olduğunu söyleyen geliştirici, bu taleplere öncelik verdiklerini söylüyor. Goncharov, arayüzü de daha kolay kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

FaceApp Sunucularından Verilerinizi Nasıl Sildirebilirsiniz?

Bizim tavsiyemiz, kuşkular ortadan kalkana kadar datalarınızı sildirme talebinde bulunmanız ve uygulamaları yüklemeden evvel gösterilen kullanıcı mukavelelerini okumanız.