Facebook, Yorumların Sıralanacağı Bir Güncelleme Yaptı

Facebook, Yorumların Sıralanacağı Bir Güncelleme Yaptı

Herkese açık yayınlarda yapılan konuşmaları daha manalı kılmak gayesiyle Facebook, kullanıcılara en alakalı olanları göstermek için yorumları sıralayacak bir güncelleme yaptı.

Facebook, herkese açık yayınlardaki yorumları kimi kriterlere nazaran daha besbelli gösterecek. Yorumlarda sayfadan yahut özgün gönderiyi atan şahıstan ya da gönderiyi paylaşan kişinin arkadaşlarından bir etkileşim olduğunda bunlar daha ön plana çıkacak.

Facebook, Yorumların Sıralanacağı Bir Güncelleme Yaptı

Facebook'un ürün müdürü Justine Shen, cuma günü yaptığı açıklamada “Diğer işaretleri de dikkate almaya devam edeceğiz. Böylelikle yorumlar, asıl gönderiyi yapan şahıstan yahut arkadaşlarından olsa bile düşük kaliteli yorumları besbelli bir formda göstermeyeceğiz.” dedi. Kullanıcılar, gönderilerindeki yorumları gizleyerek, silerek yahut birbirine etiketleyerek düzenleyebilirler.

Sayfalar ve çok fazla takipçisi olan beşerler için sıralama varsayılan olarak açık olacak lakin sayfalar ve çok fazla takipçisi olan kullanıcılar yorum sıralamasını kapatmayı seçebilir.

Genelde daha az yorum olduğundan fazla takipçisi olmayan şahıslar için yorum sıralaması otomatik olarak açılmayacak fakat rastgele bir kişi ayarlarına giderek yorum sıralamasını aktifleştirebilir.

Facebook’tan yapılan açıklamada “Bilginin bütünlüğünü ele almak ve insanların gördüğü yorumların kalitesini güzelleştirmek için öbür işaretleri de dikkate alıyoruz.” tabirlerine yer verildi.