Google, Arama Sonuçlarını Paylaşmanıza İzin Verecek

Google, Arama Sonuçlarını Paylaşmanıza İzin Verecek

Herkesin bir sohbet sırasında bilinmeyen bir şey ortaya çıktığı durumda hemen Google’a başvurup işin doğrusu neymiş öğrenmeye çalışan en az bir arkadaşı vardır zira Google, günümüzün en büyük bilgi kaynaklarından biri. Artık vereceğimiz müjde, her bilgiye Google aracılığıyla ulaşan kişileri sevindirebilir. Bundan sonra Google’da yaptığınız aramaları, öbür beşerlerle paylaşmanın uzun linkler yollamaktan çok daha kolay bir yolu var.

Google, Arama Sonuçlarını Paylaşmanıza İzin Verecek

9to5Google internet sitesinde yapılan bir habere göre Google, uygulamasının beta versiyonunun yeni sürümünde arama sonuçlarınızı paylaşmanın çok kolay bir yolunu test ediliyor. Gelen yeni bilhassa birlikte bir arama yaptığınız vakit sesli arama yapma butonunun yanında 'Paylaş' butonu beliriyor. Bu tuşa bastığınız vakit olağanda bir Android uygulamasından bir şey paylaşırken karşınıza çıkan menü açılıyor ve arama sonuçlarını hangi uygulama aracılığıyla paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz.

Google, Arama Sonuçlarını Paylaşmanıza İzin Verecek

Paylaştığınız arama sonucuna tıklandığı vakit yaşanan durumlar, bu irtibata hangi aygıttan tıkladığınıza nazaran değişiyor. Örneğin Android bir aygıt kullanıyorsanız direkt olarak Google uygulaması açılıyor ve arama sonuçları karşınıza çıkıyor. Bir bilgisayar kullanıyorsanız direkt olarak Google’ın arama sonuçları sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Son olarak Google, arama sonuçlarını daha aktif kılmak için bazen şahıstan şahsa değişebilen arama sonuçları çıkarabiliyor fakat bir arama sonucu paylaşıldığı vakit her ne kadar çıkan siteler şahıstan şahsa nazaran değişiklik gösterebilse de bilgiye ulaşma müddetinde büyük bir değişim olmuyor. Şimdilik Google’ın paylaşılan arama sonuçlarının herkeste tıpkı görünmesi için bir çalışması olup olmadığı bilinmiyor.

Şu an bu özellikten yalnızca beta sürümünü test eden kullanıcılar faydalanabiliyor. Google’ın bu özelliği olağan sürüme ne vakit ekleyeceğiyse bilinmiyor.