Google, Play Store İade Sisteminde Değişikliğe Gitti

Google, Play Store İade Sisteminde Değişikliğe Gitti

Google Play Store dayanak sayfalarına yapılan son güncelleme, “Geri ödemeniz yaklaşık 15 dakika sürer” kısmının “Bir kararın alınması dört iş gününe kadar sürebilir” halinde değiştirilmesini içeriyor. Para iadesi süreci her seferinde o kadar uzun sürmese de teorik olarak hafta sonu bir istekte bulunursanız sürecinizin bitmesi bir haftayı bulabilecek.

Google, Play Store İade Sisteminde Değişikliğe Gitti

Yanlışlıkla değerli bir uygulama satın aldıysanız bu durum sizin için hiç de iç açıcı olmayabilir. Bununla birlikte geri ödeme süresindeki artış tamamen makûs olmayabilir çünkü bu durumun karar alma kısmının güzelleştirilmesine yardımcı olma ihtimali bulunuyor. Para iadesinin neden istendiğinin anlaşılması için biraz daha vaktin olması, para iadesi talep edemediğiniz problemlerin önlenmesinde elzem olabilir.

İnternet üzerinden rastgele bir alışveriş yapıldığında iade sisteminin kolay olması, kullanıcıların o markaya sempati duyması manasına geliyor. Birçok kişinin bu türlü süreçlerde çok zahmetli anlar yaşayıp saçlarını yolduğunu bildiğimizden Google'ın bu değişiklik ile neler yapmaya çalıştığından çok emin değiliz. İlerleyen günlerde neler olacağını daima birlikte göreceğiz.