Harry Potter: Wizards Unite Oyunu ABD’de Yayınlandı

Harry Potter: Wizards Unite Oyunu ABD’de Yayınlandı

Son yıllarda moda olan meşhur markaların artırılmış gerçeklik oyunlarına son olarak Harry Potter: Wizards Unite eklendi. Oyunu, Pokemon Go ve Ingress’i de yapan Niantic ile Warner Bros’un Harry Potter serisiyle ilgilenen alt firması Portkey Games üretti. Oyun artık ABD’de Android ve iOS kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

Harry Potter: Wizars Unite oyununda bir devir ülkemizde de çok tanınan olan Pokemon Go oyunundaki üzere gerçek dünyada dolanarak çeşitli materyaller topluyor ve misyonları tamamlamaya çalışıyoruz. Harry Potter temasına ve karakterlerine sahip olan oyunda, oyuncuların çeşitli objeleri toplamaları ve bazen de birtakım karakterleri kurtarmaları gerekebiliyor. Böylelikle puan toplamak, büyüler öğrenmek ve vazifeleri tamamlayarak farklı düzeylere erişmek mümkün oluyor.

Harry Potter: Wizards Unite Oyunu ABD’de Yayınlandı

Harry Potter: Wizards Unite’ın dünya genelinde yayınlanması bekleniyordu lakin oyun şu anda sadece ABD’de oynanabiliyor. Oyunun dünya genelinde ne vakit yayınlanacağı hakkında bir açıklama yok fakat öteki ülkelerdeki oyuncuların çok uzun mühlet beklemeyecekleri düşünülüyor.

Harry Potter: Wizards Unite oyununda, oyun senaryosu gereği 'Muggle' olarak isimlendirilen ve büyüyle alakası olmayan insanların dünyasında büyü ortaya çıkıyor. Akabinde da dünyanın dört bir yanındaki büyücüler, çeşitli büyülü canlılarla ve büyülerle karşılaşıyor. Hogwarts'ın dört hanesinden birine girdiğimiz oyun, bu haliyle “Ya bu Harry Potter cihanında çok sayıda büyücülük okulu vardı, niçin herkes birebir okuldan mezun ki?” diye sorduruyor.