Harry Potter: Wizards Unite'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Harry Potter: Wizards Unite’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Pokemon Go ile yakından tanıdığımız geliştirici şirket Niantic ile WB Games tarafından hazırlanan Harry Potter'ın artırılmış gerçeklik oyunun çıkış tarihi belirli oldu. Oyunseverlerin bu oyunu deneyimleyecekleri tarih 21 Haziran 2019 olarak belirlendi.

Yapılan aktiflikle kapsamında oyunun çıkış tarihi belirtilirken oyunla ilgili bir küçük ayrıntı da ortaya çıkmış oldu. Ortaya çıkan ayrıntılara nazaran Niantic, Pokemon Go oyununda yaptığı aktiflikleri, Harry Potter: Wizards'ta da yapmayı planlıyor.

Harry Potter: Wizards Unite'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Aslına bakacak olursak Harry Potter: Wizards Unite, mayıs ayının başından beri Yeni Zelanda ve Avustralya'da beta kapsamında oynanabiliyor. Lakin 21 Haziran'da beta süreç tamamlanmış, oyunun kararlı sürümü kullanıcılar için sunulmuş olacak. Tarih konusunda belirtmemiz gereken bir öbür ayrıntı, Harry Potter: Wizards Unite'in birinci olarak Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de bulunan Android ve iOS kullanıcılarının hizmetine sunulacağını, daha sonrada tüm dünyada yaygınlaşacağı. Lakin o denli sanıyoruz ki uygulamanın evraklarının platform marketlerine yüklenmesiyle birlikte bu kurulum dosyaları üçüncü taraf siteler aracılığıyla yayılacak, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere haricinde yaşayan kullanıcılar da bu kurulumlar yardımıyla oyunu oynamaya başlayabilecekler.

Oyunla ilgili olarak bir de tanıtım görüntüsü yayınlandı. YouTube üzerinde yayınlanan o görüntüyü çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.