Netflix, Akıllı Telefonların Titremesini İstiyor

Netflix, Akıllı Telefonların Titremesini İstiyor

Son yıllarda televizyon kanalları yerini Netflix'e bırakmış durumdalar. Hem rakibinin olmaması hem de içerik sayısının ziyadesiyle kâfi olması, Netflix'in 140 milyondan fazla abonesinin olmasının nedenlerinden sırf ikisi. Hal bu türlü olunca da Netflix, bölümdeki mevcut yerini korumak istiyor. Bununla ilgili çalışmalarını da yürütmeye devam eden Netflix, taşınabilir sürümlere yeni bir özellik getirmeyi düşünüyor. Kelam konusu özelliğin hayata geçirilmesi durumunda izlediğiniz sinema ya da dizide bir aksiyon sahnesi gerçekleşirken telefonunuz zangır zangır titreyecek.

Netflix, Akıllı Telefonların Titremesini İstiyor

Teknolojiyle içli dışlı olanların aslında buna misal özelliklere aşina olduklarını söylemek mümkün. Bilhassa oyun bölümü, bu 'geri bildirim' özelliğine ziyadesiyle değer veriyor ve hem oyun kumandalarına titreşim özelliği ekleniyor hem de akıllı telefonlarda bulunan oyunların pek birden fazla aslında aksiyon anlarında titriyor. Netflix'in üzerinde durduğu bu özellik eğer gerçekleşirse, dizi ve sinema kesiminde birinci kere bir uygulamanın bu türlü bir özelliğe sahip olacağını söylemek mümkün. Bu bilhassa ilgili olarak yayınlanan bir görüntü da bulunuyor;

Bu güzel özellik aslında kullanıcılar için hem yeni bir tecrübe hem de bir farklılık yaratacak olsa da Netflix'in bu özelliğinin bir dezavantajı da var. Bu dezavantaj, aksiyon sahnelerinde gelecek olan bildirimlerle Netflix'in titreşiminin birbirine karışabilecek olması. Netflix bu mevzuda nasıl bir tahlil getirecek şimdilik bilinmiyor.

Yapılan açıklamalar, bu özelliğin geleceğinin ne olacağının Netflix tarafından da bilinmediği izlenimini uyandırıyor. Bunun nedeni de açıklamalarda yer alan “Bu çalışmaların en büyük kıymeti, bir inovasyon kültürünü desteklemeleridir. Asla gerçek olmasalar bile bu çalışmalara inanıyoruz ve bu fikirlerde bulunan yaratıcılık ve niyetleri paylaşmayı seviyoruz.” kısmıydı. Bu özelliğin telefonlarımızdaki Netflix uygulamasına gelip gelmeyeceğini fakat ilerleyen vakitlerde öğrenebileceğiz.