OnePlus 7 Pro, Samsung Galaxy S10+'a Çin'de Fark Attı

OnePlus 7 Pro, Samsung Galaxy S10+’a Çin’de Fark Attı

En üst düzey teknolojileri alışık olduğumuz amiral gemisi fiyatlarından daha uygun bir biçimde kullanıcılarına sunan OnePlus, Samsung’u Çin’de önemli bir farkla geçti. Çin’deki en büyük çevrimiçi alışveriş sitesinde ortaya çıkan sayılarda OnePlus, Samsung’dan yüz binlerce aygıt daha fazla sattı.

OnePlus 7 Pro, Samsung Galaxy S10+'a Çin'de Fark Attı

2K çözünürlükte 90 Hz AMOLED bir ekrana sahip olan OnePlus, Samsung’un 10 katından daha fazla bir satış yaptı. Bu özellik Samsung’u, saf dışı bırakan birinci sebep olarak gösterilirken aygıtların fiyatının da büyük bir rol oynadığı düşünülüyor.

OnePlus’ın başarılı telefonu 4.499 yuanlık (~3.850 TL) bir fiyat etiketiyle satışa sunulurken Samsung’un en düzgün amiral gemisi 6.399 yuan (~5.460 TL) üzere bir fiyatla kullanıcıların karşısına çıkıyor.

OnePlus 7 Pro, Samsung Galaxy S10+'a Çin'de Fark Attı

Akıllı telefonlar hakkındaki bilgileri tanıtımlarından evvel ortaya çıkaran Ice Universe’ün tweetinde ortaya çıkan bilginin yanı sıra öbür bir ayrıntı da dikkatleri üzerine çekti. Samsung hakkında birçok başarılı kestirimde bulunan Twitter kullanıcısına yöneltilen “Note10’larda 90 Hz ekran bulunacak mı?” sorusu net bir “Hayır” yanıtını da aldı.