PUBG'ye Apex'ten Esinlenilmiş Yeni Özellikler Geliyor

PUBG’ye Apex’ten Esinlenilmiş Yeni Özellikler Geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds, bugün büyük bir güncelleme alıyor. Güncellemenin içerisindeki bir özellik ise Apex Legends oyuncularına epeyce tanıdık gelecek zira PUBG, radyo iletilerinde Apex Legends ile hayli benzeri bir sisteme geçiş yapıyor.

PUBG'ye Apex'ten Esinlenilmiş Yeni Özellikler Geliyor

Test sunucularında şu an faal olan PUBG Update 30’da oyuncular, fare tekerleğine basarak ya da F3’ü kullanarak radyo bildirileri ekranını açabiliyorlar. Radyo bildirileri ekranında dayanak ihtiyacından düşman görülmesine kadar farklı farklı bildiri seçenekleri bulunuyor.

Düşman pozisyonunu seçtiğinizde haritada gösterdiğiniz nokta işaretleniyor ve ekip arkadaşlarınıza arayı okuyor. Tüm bunlar hesaba katıldığında yeni ping sistemi, sesli konuşmayı tercih etmeyen kullanıcılarla uyum için epeyce yararlı olacak üzere görünüyor.

PUBG’nin Apex Legends’tan esinlendiği bir öbür yeni özellik ise çıkıntıdan tutunma. Bu bilhassa birlikte oyuncular, zıpladıktan sonra boşluk tuşuna basarak ( ya da zıplamak için hangi tuş kullanılıyorsa) çatı ya da konteyner üzere yerlerdeki çıkıntılara tutunabilecek lakin geliştirici şirket, bu özelliğin sonraki güncellemede geleceğini söyledi.

PUBG'ye Apex'ten Esinlenilmiş Yeni Özellikler Geliyor

Tüm bunlara ek olarak oyuna Desert Eagle da eklendi ve oyundaki en güçlü tabanca unvanını almayı başardı. Bu ve güncellemeyle gelen öteki tüm özellikleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.