Redmi'nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Artık Resmen 'K20'

Redmi’nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Artık Resmen ‘K20’

Redmi'nin uzunca bir mühlet isminden kelam ettiren yeni amiral gemisi telefonunun ismi nihayet belirli oldu. Dün yapılan açıklamalarda, telefonunun isminin bugün açıklanacağı argüman edilmişti. Beklenildiği üzere de oldu. Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, bir toplumsal medya platformu üzerinden resmi olarak telefonun ismini duyurdu. Böylece Redmi'nin yeni amiral gemisi, resmi olarak K20.

Redmi'nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Artık Resmen 'K20'

Weibing, yalnızca bu görseli paylaşmakla yetinmedi. Yeni amiral gemisi telefonuna çok fazla güvenen Redmi, bu telefonun 'amiral gemi katili' olacağını belirtti. Ayrıyeten 'K' serisinin ne manaya geldiğini de açıkladı. İşte o açıklamanın tamamı:

Redmi'nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Artık Resmen 'K20'

Weibing, K serisi telefonların performans odaklı amiral gemisi telefonlar olacağını ve 'K' tabirinin de 'killer' yani katil manasına geldiğini açıkladı. Devamında ise Redmi K20'nin amiral gemisi telefon katili olacağını söyledi.

Daha evvel ortaya çıkan bir imaj telefonun zati K20 olarak isimlendirileceğini ortaya koyuyordu fakat Weibing'in açıklamalarıyla bu durum netleşmiş oldu.

Redmi'nin yeni amiral gemisi K20 artık netleşmiş oldu. Lakin şirket yetkilileri şimdi bir lansman tarihi belirlemediler. Bu ay içerisinde Redmi K20'nin lansmanının yapılması bekleniyor.