Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Tab S6’nın Görselleri Ortaya Çıktı

Samsung, şimdi Galaxy Tab S6’yı açıklamadan aygıtın fotoğrafları ortaya çıktı. Ortaya çıkan fotoğraflar epey ayrıntılı. Lafı daha fazla uzatmadan aygıtla ilgili ortaya çıkan bilgilere göz atalım.

Cihazın ismi:

Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Samsung’un Galaxy Tab markasını devam ettirmesine ve bu markayı Tab S5’ten sonra Tab S6 ismi ile piyasaya sürmesine kesin gözle bakılıyor. Ayrıyeten çabucak üstte yer alan görsel Galaxy Tab S5e’ye benzese de aslında Tab S6. Yani evet, Tab S6 için de ayrıyeten bir klavye yayınlanacak.

Tasarım değişiklikleri:

Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Daha evvel de ortaya çıkan görsellerde Samsung’un, yeni tabletinin art tarafında bir adet oluk olduğu görülüyordu. Yeni ortaya çıkan görsellerle birlikte bu da doğrulanmış oldu. Aygıtın gerisinde S Pen’in yuvası olarak kullanılacak bir boşluk bulunuyor.

Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Ayrıca bu yuvanın S Pen’i kablosuz olarak şarj edebileceği de söylentiler ortasında lakin şu an için bunu kesin olarak doğrulamak pek mümkün değil. Kalemin ayrıyeten Bluetooth dayanağının olması da beklenen özellikler ortasında.

Çift art kamera:

Cihazın art tarafında çift kamera olacağına dair söylentiler bulunuyordu. Üstteki görselden de anlaşılacağı üzere bu söylenti yanlışsız. Ayrıyeten bu kameralardan bir adedinin ToF (Time of Flight – derinlik) sensörü olabileceği tarafında söylentiler de bulunuyor. Ayrıyeten dedikodulardan bir başkası, ikinci kameranın geniş açılı sensör olduğu istikametinde.

Kulaklık girişi:

Cihazın neredeyse her açıdan ortaya çıkan fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere Galaxy Tab S6’da kulaklık girişi bulunmayacak.

Galaxy Tab S4 ile benzerlikler:

Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Cihazın kalan kısmının dizaynları Tab S4 ile benzerlikler gösteriyor. Tab S4’ten ayrıldığı nokta ise cam malzemeden değil, Tab S5e üzere metal gereçten üretilmesi. Bu aygıtta da dört adet hoparlör yer alıyor. Bunlardan ikisi alt tarafta, öbür iki tanesi ise üst tarafta bulunuyor.

Cihazda yer alan POGO pinlerin Tab S6’ya klavyenin bağlanmasını sağlayacak olması beklenen. Ayrıyeten bu pinler, şarj ünitesiyle de çalışabilir. Tablet, kullanıcılarına üç farklı renk seçeneği sunacak. Kullanıcıların seçebileceği renkler ortasında mavi, kahverengi ve gri bulunuyor. Şu an bu renkler kesin olmasa da bu renklerin tonları olması epey mümkün.

Parmak izi okuyucu sensör:

Samsung Galaxy Tab S6'nın Görselleri Ortaya Çıktı

Samsung, parmak izi okuyucu sensörü Galaxy Tab S4’te kaldırmıştı lakin yeni modelin ekrana gömülü parmak izi okuyucuyla birlikte geleceği söyleniyordu. Şu an için bu söylentiyi doğrulmak pek de mümkün değil.

Diğer özellikler:

Şu an için aygıtın özelliklerini söylemek için kâfi bilgiye sahip değiliz ancak evvelki söylentiler ortasında 10,5 inçlik ekran, 6 GB RAM, 128 GB dâhili depolama bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıyeten aygıtın gücünü Snapdragon 855’ten alacağı tez ediliyor.

Çıkış tarihi:

Cihazla ilgili bilinmeyen şeyler ortasında fiyatı ve ne vakit çıkacağı bulunuyor. Çıkış tarihi konusunda kimi baş karıştırıcı argümanlar bulunsa da Samsung Galaxy Note10 ile birlikte çıkabileceği söylentiler ortasında. Aygıtı fiyatı konusunda da şimdi bir bilgi bulunmuyor fakat ucuz olmayacağı kesin diyebiliriz.