Samsung'un 'Sarılabilen' Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Samsung’un ‘Sarılabilen’ Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Hâlâ Galaxy Fold telefonuyla uğraşan Samsung, çalışmalarını bu telefonla sonlandırmayacağını şimdiden belirli etti. Yeni bir telefon tasarlama kademesinde olan Samsung’un aldığı patentler bugün prestijiyle ortaya çıktı.

Samsung'un 'Sarılabilen' Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Gizmodo’dan Let’s Go Digital’ın keşfettiği patentlere birinci bakışta ‘geleneksel’ diyebileceğimiz bir tasarımı görebiliyoruz. İçerisinde bâtın bir ekranı saklayan telefon üst kısmında bir ön kamerayı da barındırıyor. Telefon, ahize kısmında uzayarak daha geniş bir ekran halini alıyor. Nispeten Blackberry telefonları andıran telefonun tek eksiği bir QWERTY klavye üzere görünüyor.

Bu sene içinde ‘sarılabilen’ ekranlarını piyasaya sürecek olan LG, sarılabilen ekranların imkansız olmadığını kanıtladı. LG’nin ekranları bu yılın sonuna yanlışsız hayata geçecek olsa da Samsung’un teknolojisini görmemiz için uzun yıllara gereksinimimiz olabilir. Alışılmış ki bu türlü bir telefon çıkardıktan sonra Galaxy Fold ile mimlenen Samsung’un önemli bir inanç sıkıntısını da atlatması gerekecek.