Spotify Kullanıcıları, Apple Music’e Geçmeye Başladılar

Spotify Kullanıcıları, Apple Music’e Geçmeye Başladılar

Bir hafta evvel bugün Spotify, yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle Kütüphane sekmesinde gezintiyi kolaylaştırmayı hedefleyen Spotify, kullanıcılardan gelen yorumlara bakılırsa vadettikleri şeyin tam aykırısını yaparak büyük reaksiyon topladı.

Reddit’te eski Spotify’ın geri dönmesini isteyen bir kullanıcının açtığı mevzuya yüzlerce bildiri geldi. Kullanıcılar yeni güncellemeyle ilgili birçok tenkit getirdi lakin genel kanı, Spotify’ın Kütüphane kısmındaki Podcast’ler sekmesine yer açabilmek için Kütüphane kısmından kimi özellikleri kaldırmasının yanlış bir seçim olduğu istikametinde. Yeni güncelleme, Müzikler sekmesini kaldırarak Son Çalınanlar sekmesinde çok daha az sanatçı ve müzik gösteriyor.

Spotify Kullanıcıları, Apple Music’e Geçmeye Başladılar

Yapılan değişikliklerden sonra bazı Spotify kullanıcıları, Apple Music servisine kaymaya başladı. Hatta Reddit üzerinde Spotify’dan Apple Music’e geçiş yapan kullanıcılarla hâlihazırda Apple Music kullanan kullanıcıların fikir alışverişi yaptığı bir mevzu bile açıldı. Bu hususta vaktinde Apple Music’ten Spotify’a geçiş yapmış kullanıcılar, Spotify’a geçme sebeplerinin Kütüphane kısmında bulunan Son Çalınanlar sekmesi üzere özellikler olduğunu söylüyorlar.

Gelen güncellemeyle bu özelliklerin değiştirilmesi üzerine tekrar Apple Music’e geçmeyi düşünen insan sayısı da oldukça fazla. Hatta Twitter üzerinde Spotify’a gelen güncellemeden ötürü şikâyet eden bir sürü kullanıcı var.

Kullanıcılardan gelen şikâyetlerden sonra güncellemelerin geri çekilmesi daha evvel yaşanmamış bir durum değil. Buna örnek olarak Snapchat’in 2017 yılında yayınladığı bir güncelleme üzerine çok sayıda şikâyet gelince bazı değişiklikleri geri almasını verebiliriz.