Tüm Lösemi Hastalarının Sesi Olmak İçin Bir İmza Atın

Tüm Lösemi Hastalarının Sesi Olmak İçin Bir İmza Atın

Kasım 2018’den bu yana lösemi hastalığıyla çaba eden Hikaye Arin, annesinin yürüttüğü kampanyalar ile tüm lösemili çocukların sesi oldu. Oldu olmasına, lakin gelinen noktada hâlâ bir şeyler eksik. O eksiklerin en büyük nedeni ise asıl sorumluların ve bizlerin yeteri kadar efor göstermemesi. 

Ülkemizde kemik iliği bağışlayan 100 bine yakın bağışçı yanı kan örneği var. Sıhhat Bakanlığı ise her ay yalnızca 25 bin bağışçının verdiği örnekleri inceliyor. Şayet bağışlanan iliğe uygun hasta bulunursa bir lösemi hastası daha yaşama bağlanıyor. Uygun bir bağışçı bekleyen 1700’e yakın hastanın tek umudu bu incelemeler. Lakin ne yazık ki bu kâfi değil. Zira o çocukların bekleyecek vakitleri yok.

Tüm Lösemi Hastalarının Sesi Olmak İçin Bir İmza Atın

Öykü Arin, lösemi hastalığını yenmek için uygun ilik bekleyen 1700 hastadan sadece birisi… Her birine umudu daha erken sunabilmek için Sıhhat Bakanlığı’nın ve TÜRKKÖK’ün çalışmalarını hızlandırması gerekiyor. Yani bağışçılar tarafından verilen örneklerin daha süratli incelenmesi kaide. 

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz imza kampanyasıyla, Hikaye Arin ve başka çocuklar ismine bir umut olabilirsiniz. Atılan imzalar arttıkça yetkililere ulaşmak daha kolay.

Unutmayın, her an o 1700 hasta içinde kendinizi de görebilirsiniz. Hasebiyle bir bağışçı olmanın yanı sıra, bir imza atmanın da rastgele mazereti bulunmuyor. 

Öykü Arin ve öbür çocuklara umut olmak, onların sesini yetkililere duyurmak için buraya tıklayın ve imzanızı atın.

Sağlıklı ve memnun yarınlara…

ÖYKÜ ARİN’E UMUT OL GÖNÜLLÜLERİ ismine Webtekno takımı.