Westwood’un 1997 Blade Runner’ı PC’de Tekrar Oynanabilir

Westwood’un 1997 Blade Runner’ı PC’de Tekrar Oynanabilir

Uzun yıllar boyunca Westwood’un Blade Runner’ı tarihe karıştı diye düşünülüyordu. 1997 yılında çıkan sinemadan esinlenilmiş macera oyunu, çağdaş bilgisayarlarda oynaması epey sıkıntı bir hal almıştı. 2003 yılında oyunun kaynak kodu kayboldu ve Blade Runner’ın asla düzeltilemeyeceği düşünülüyordu. Fakat artık ise Blade Runner’ın mukadderatı değişebilir.

Westwood’un 1997 Blade Runner’ı PC’de Tekrar Oynanabilir

Eski oyunları günümüz bilgisayarlarında oynatmaya yarayan bir yazılım olan ScummVM'in geliştiricileri, oyunu tekrardan oynanabilir yapmaya uğraşıyor. Bu hafta şirket, insanlardan Blade Runner’ı test etmelerini istedi. ScummVM’in öteki oyunlarında olduğu üzere bunda da oyunu oynamak için özgün evraklarına gereksiniminiz var. Blade Runner takviyesi, bu belgeleri yine oluşturulmuş bir tabanda, yani çağdaş bilgisayarlarda yanlışsız bir biçimde oynatmayı sağlayacak.

Bu da oyunu bekleyen hayranları mutlu edecek üzere görünürken oyunun CD’sini atanlar içinse biraz üzücü bir durum. Oyun için indirilebilir bir sürümün çıkartılıp çıkartılmayacağı ise şu an için bilinmeyen durumda.