Xbox’ını Satmaya Çalışan Genç Vurularak Öldürüldü

Xbox’ını Satmaya Çalışan Genç Vurularak Öldürüldü

12 Haziran günü 16 yaşındaki Johnny Peluyera isimli genç, Amerika’nın Indiana isimli eyaletinde Xbox One’ını satmaya çalışırken vurularak öldürüldü. Peluyera ve babası, çevrimiçi bir alışveriş uygulaması aracılığıyla alıcılarla buluşmak için Indiana’nın Gary kentine gittiler ve Xbox’ın ilanda gösterildiği üzere çalıştığını görmek isteyen kimliği şimdi bilinmeyen iki erkekle birlikte bir meskene girdiler.

Peluyera, alıcılara göstermek için Xbox’ı kurarken babası erkeklerden birisinin silahı olduğunu fark etti. Peluyera ve babası, çabucak konuttan kaçmaya başladılar. Peluyera, Xbox’ı söküp yanına almaya çalışırken babası ona Xbox’ı bırakması için bağırdı fakat babasının bağırışlarını dinlemeyen Peluyera, kaçarken arttan vuruldu ve babasının otomobilinde yolcu koltuğunda hayatını kaybetti. Peluyera, polis geldiğinde hâlâ Xbox One’ı tutuyordu. 16 yaşındaki genç, yeni bir cep telefonu alabilmek için Xbox One Seçkine konsolunu 250 dolara satıyordu.

Xbox’ını Satmaya Çalışan Genç Vurularak Öldürüldü

Peluyera, internet üzerinden tanıştığı şahıslar tarafından görüntü oyun konsolu alırken yahut satarken öldürülen birinci kişi değil. Geçen yıl, New Jersey’de Danny Diaz-Delgado, küçük kardeşi için PS4 almaya çalışırken öldürülmüştü. Polis, halka açık yerlerde eşya alım satımı yapılması gerektiğine dair bir bilgilendirme yayınladı.