Xiaomi Mi 9T'nin Kutu Açılış Videosu Yayınlandı

Xiaomi Mi 9T’nin Kutu Açılış Videosu Yayınlandı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi 9T ismini verdiği telefonunu geçtiğimiz çarşamba günü batı pazarı için duyurmuştu. Redmi K20’nin milletlerarası sürümü olan Mi 9T’nin satışa sunulması ise önümüzdeki pazartesi günü gerçekleşecek.

Telefon raflardaki yerini almadan Xiaomi’nin resmi YouTube sayfası tarafından kutu açılışı yapıldı ve kullanıcılarına aygıtın özellikleriyle ilgili çeşitli bilgiler verildi. Görüntüde ayrıyeten kutunun içeriği de izleyicilere sunuldu.

Yayınlanan görüntüde, kutunun içerisinden tıpkı öbür Xiaomi telefonları üzere aygıta uygun bir kılıf çıktığı görülüyor fakat bu seferki kılıf sert plastikten yapılma. Kutunun içerisinden çıkan başka şeyler ise epey standart eserler; SIM kart yuvasını çıkartmak için kullanılabilecek bir iğne, 18W gücünde bir şarj adaptörü ve USB Type-C kablo.

Videoda aygıtla ilgili odaklanılan özellikler ortasında ekrana gömülü parmak izi okuyucu, 20 MP kızaklı ön kamera ve Xiaomi’nin iki günlük kullanımı yönetim edebildiğini argüman ettiği 4.000 mAh bedelindeki bataryası bulunuyor. Ayrıyeten Mi 9T’nin ardında üç adet de kamera bulunuyor.

Cihaz siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleriyle birlikte gelecek. Kırmızı ve mavi seçeneklerinin renk değiştiren bir tasarım özelliği de bulunuyor. 17 Haziran itibariyle başlayacak olan satışlarda 6 GB RAM, 64 GB dahili depolamaya sahip olan sürümü 370 dolardan satışa sunulacak. Aygıtın 6 GB RAM, 128 GB dahili depolamalı sürümü ise 415 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Aygıtın çıktığı birinci gün stoklar tükenene kadar temel sürümün satış fiyatı 299 dolar olacak. Aygıtın ülkemizdeki satış fiyatı ise şimdi aşikâr değil.