Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Akıllı telefon üreticileri, daha çok müşteriye sahip olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Yeni teknolojilerini ve özelliklerini müşterilerinin hizmetine sunmak için harıl harıl çalışan teknoloji devleri, birbirlerinin önüne geçmeye çalışıyorlar. Fakat bu rekabet yalnızca kullanılan teknolojileri içermiyor. Şirketler, derinlemesine yaptıkları bir pazar araştırmasının akabinde yeni modellerini piyasaya sürmek için bir tarih çizelgesi belirliyorlar ve bu tarihlere uygun olarak yeni modellerini piyasaya sürüyorlar.

Samsung, Galaxy Note serisi amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürmek için genelde ağustos ayının üçüncü haftasını seçiyor. Rakibi Apple ise bu tarihi yaklaşık bir ay daha geç seçiyor ve eylül ayında yeni modellerini piyasaya sürüyor. Son model iPhone'lar, eylülün sonuna gerçek raflardaki yerini alıyor. Fakat bu yıl durumların biraz daha farklı olabileceği ortaya çıktı.

Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Twitter'da @evleaks kullanıcı ismine sahip olan ve bugüne kadar ortaya çıkardığı bilgileri kamuoyu ile paylaşan Evan Blass, ortaya yeni bir eser takvimi çıkardı. Blass bu takvimi Verizon'dan elde ettiğini söyledi. Bu takvim Verizon'un,  2019 pazarlama sürecini ortaya koyuyordu ve iPhone 11 ile Samsung Galaxy Note10'un piyasaya sürülme tarihlerini gösteriyordu.

Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Ortaya çıkan birinci takvime nazaran ağustos ayı içerisinde çıkacağı esasen bilinen Galaxy Note10'un, ağustosun üçüncü haftasında piyasaya sürüleceği görülebiliyor. Lakin bu durum Samsung'un genel tutumuna uymuyor. Bunun nedeni Samsung'un bu telefonu 10 Ağustos 2019 tarihinde piyasaya sürmek istemesi. Zati genelde de Samsung, telefon tanıtımlarını ağustos ayı başında yapıyor. Bu da Samsung'un bu yıl biraz gecikeceği manasına geliyor ve bu gecikmenin neden kaynaklandığı da bilinmiyor.

Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple cephesine geldiğimiz vakit ise yeni iPhone' piyasaya sürülme tarihinde rastgele bir değişiklik görülmüyor. Eylül ayının üçüncü yahut dördüncü haftasında 2019 model iPhone'ları raflarda görmeye başlayacağız.