100 TL’ye 5 Kavanoz Bal Satan Adamın Evine Hırsız Girdi

100 TL’ye 5 Kavanoz Bal Satan Adamın Evine Hırsız Girdi

Televizyon ekranlarındaki kimi kanallar, çeşitli eserlerin satışlarını yapıyorlar. Kimi vakit akıllı telefon, kimi vakitse giysi eserleri yahut şifalı olduğu ileri sürülen besinleri sattıklarını söyleyen bu kanalların birçoklarının dolandırıcılık emelli olduğu pek çok kere ispatlandı. Bu defa, televizyonda 100 TL karşılığında sattığı 5 kavanoz balla bilinen 'Balcı Ekrem' lakaplı Ekrem İncel, bal satışı dışında öbür bir hususla gündeme geldi. Ekrem İncel'in İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde bir site içerisinde bulunan villasına hırsız girdi. Çok sayıda ziynet eşyası ve 1.5 milyon dolar nakit parasının çalındığını söz eden İncel, site idaresine isyan etti.

100 TL’ye 5 Kavanoz Bal Satan Adamın Evine Hırsız Girdi

Öğle saatlerinde villadan ayrıldığını tabir eden İncel, akşam saat 9 üzere kaldığı villaya geldiklerini ve bahçe kapısının açık, eşyalarının dağılmış olduğunu fark ettiklerini tabir etti. Çabucak polise ve site idaresine haber verdiğini söyleyen İncel, hem kendisinin hem de ailesinin maddi manevi ziyanının olduğunu tabir etti. Site idaresine reaksiyon gösteren İncel, bulundukları bölgenin hırsızların uğrak noktası olduğunu söz ederek, site idaresinin ziyadesiyle ilgisiz olduğunu söyledi. Site idaresinin haraç alır üzere aidat aldığını tabir eden İncel, insanların mesken taksiti olarak ödediği kredi ölçüsü kadar aidat ödediğini söz etti. Süreksiz olarak orada yaşadıklarını tabir eden İncel, bu türlü bir hırsızlığı bölgedeki kimsenin yaşamasını istediğini, Türk polisine güvendiğini söyledi.

Uzmanlar, pek çok kere televizyon ekranlarında satılan bu balların tamamının düzmece olduğunu, belirlenen fiyatlara bal almanın mümkün olmadığını söylüyorlar. Kimi vakitse RTÜK, hususla ilgili olarak açıklamalarda bulunuyor, birtakım kanallara para cezası keserken kimi kanalların da yayınlarını durduruyor. Televizyon ve radyolarda edindikleri bilgilere güvenilmemesi konusunda ikaz yapan yetkililer, yeniden de bu dolandırıcıkların önüne geçememiş durumdalar. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda Webtekno olarak televizyon ve radyolarda satılan bu eserlere adeta savaş açmıştık. Pek çok eseri sizler için sipariş etmiş, bu eserlerin aslında ne kadar büyük bir dolandırıcılık şebekesine ilişkin olduklarını ispatlamıştık. İşte o videolarımızdan bir tanesi;