15 Yaşındaki Genç, PUBG Yüzünden Tartıştığı Abisini Öldürdü

15 Yaşındaki Genç, PUBG Yüzünden Tartıştığı Abisini Öldürdü

Hindistan’dan PUBG ile alakalı üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 1 ay evvel PUBG oynarken kalp krizi geçirip vefat eden Furkhan Kureyşi isimli çocuktan sonra bugün de 15 yaşındaki bir çocuğun PUBG oyunu yüzünden çıkan tartışmada, 19 yaşındaki ağabeyini öldürdüğü belirtildi.

Muhammed Shaikh isimli genç, 15 yaşındaki kardeşini kendi telefonundan PUBG oynadığı için azarladı ve oyunu bırakmasını istedi. Oyunu bırakmak yerine öfkelenen küçük kardeşi, Shaikh’e saldırdı ve başını tekraren duvara vurduktan sonra ağabeyini bıçakladı. Hastaneye kaldırılan genç, hastaneye yetişemeden aldığı darbeler sebebiyle hayatını kaybetti.

15 Yaşındaki Genç, PUBG Yüzünden Tartıştığı Abisini Öldürdü

Hindistan merkezli bir haber ajansına göre polis, küçük kardeşi yakaladı ve mahkemeye sevk etti. 15 yaşındaki çocuğa abisini taammüden öldürmekten ötürü cinayet davası açıldı.

Bilindiği üzere PUBG, bağımlılık yaptığı gerekçesiyle Hindistan’ın kimi bölgelerinde yasaklanmıştı. Bu yıl Dünya Sıhhat Örgütü, görüntü oyunu bağımlılığını resmen bir hastalık ilan etmek için adımlar atıyor. Dünyanın her yerinde epey tanınan olan PUBG ve Fortnite üzere oyunlar yüzünden rehabilitasyona gönderilen birçok çocuk var.