Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama

Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama

İnsanlığın, gezegenimizin uydusu Ay’a ayak basışının 50.yılını doldurduk. Doğal olarak bu kapsamda da çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bu kapsamda geliştirilen uygulamalardan bir tanesi de Ay misyonunu cep telefonlarımıza taşıyan JFK Moonshot: An Augmented Reality Experience oldu.

4 Temmuz 2019’da yayınlanan bu artırılmış gerçeklik uygulamasıyla kullanıcılar, Saturn V roketinin fırlatılışını ve Ay’a inişini kendi cep telefonlarında tekrar canlandırabilecekler. Resmi NASA imgelerinin de kullanıldığı uygulama, 5 günlük gerçek vakitli bir takip simülasyonu vazifesi görüyor.

Uygulamanın bir öbür özelliği de Apollo 11 misyonunun en kritik anlarının kaydının alınıp paylaşılabilmesi. İçerisinde resmi NASA imajlarının bulunduğu ve Apollo 11 misyonunun yüz saatinden fazlasını takip edebileceğiniz bu uygulama için telefonunuzdaki Android sürümünün 7.0 ve üstü olması gerekiyor.

Google Play Store’un yanı sıra App Store’da da bulunan uygulamayı indirebilecek olan iPhone kullanıcıları ise 11.3 ve üstü iOS’e sahip kullanıcılar olacak. Bu uygulamayı destekleyen telefonlar ise iPhone 6S ve üstü aygıtlar.

Tüm bunlara ek olarak uygulamadan edinebileceğiniz bilgiler ortasında Ay’a iniş misyonunun gerçekleştirildiği periyotta ABD Lideri olan John F. Kennedy’nin bu vazifedeki rolü de bulunuyor.

Siz de Apollo 11 tecrübesini kendi akıllı telefonunuz üzerinde yaşamak isterseniz, bu uygulamayı aşağıdaki irtibatları kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı kullandıktan sonra düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.