Apple, HomeKit Sistemine İki Yeni Özellik Ekledi

Apple, HomeKit Sistemine İki Yeni Özellik Ekledi

Apple 2014 yılında sunduğu HomeKit isimli akıllı mesken sistemine her sene yaptığı üzere, bu senede birtakım yenilikler getirdi. Bu yeniliklerin isimleri ‘HomeKit Secure Video’ ve ‘HomeKit-enabled routers’.

Bu sene eklenilen yeniliklerle birlikte, kullanılan güvenlik kameraları tarafından kaydedilen manzaralar, artık buluta gönderilmeden evvel, konutunuzdaki aygıtlar tarafından tahlil edilecek. Kullanıcılar tarafından uzun vakittir istenen bu özellik, değerli bir güvenlik açığını kapatacak.

Apple, HomeKit Sistemine İki Yeni Özellik Ekledi

Bu özelliğe sahip birinci kameralar, Logitech, Arlo üzere önde gelen firmalar tarafından üretilecek. Bu özellik kameraların, buluta gönderdiği görüntülerin şifrelenip, 10 gün boyunca fiyatsız olarak depolanmasına da imkan tanıyacak.

Getirilen bir başka özellik olan yönlendirici takviyesi, aksesuarların konut ağınıza bağlanmasına mani olabilmenizi sağlayacak. Bu takviyeye sahip olan birinci yönlendiriciler, Linksys, Euro ve Spectrum şirketleri tarafından üretilecek.

HomeKit sunduğu yeni özelliklerle birlikte en çok kullanılan akıllı konut sistemlerinden biri olmaya devam edecek üzere görünüyor.