Bu AirPods'lar 20 Bin Dolardan Alıcı Buluyor: İşte Nedeni

Bu AirPods’lar 20 Bin Dolardan Alıcı Buluyor: İşte Nedeni

Kablosuz kulaklıklar her geçen gün popülaritesini artırıyor. Samsung ve Apple üzere şirketler, ürettikleri kablosuz kulaklıklarla yeterli bir çıkış yakaladılar. Lakin eserlerin fiyatı Türkiye'de önemli manada yüksek ve bu kulaklıklara sahip olmadan evvel birkaç defa düşünüyoruz.

Peki bir kablosuz kulaklığa ne kadar ödersiniz? Şayet Apple'ın AiPods'larından bir tane almak isterseniz isterseniz en az 1.000 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ama haberimize mevzu olan AirPods'un satış fiyatı, tam olarak 20 bin dolar (yaklaşık 115.000 TL).

Los Angeles'ta bir dizayncı tarafından geliştirilen AirPods'lar, 20 bin dolar karşılığında satılıyor. Teknik olarak 1.000 TL'lik AirPods'larla birebir tıpkı olan bu kulaklıklar, sahip oldukları dizaynları nedeniyle bu kadar kıymetli. Bu AirPods'ların mermer bir taşıma kutusu bulunuyor ve kulaklıkların tamamı elmas taşlarla kaplı. 

İşte 20 bin dolar karşılığında satılan elmas kaplı AirPods'lar:

Bu AirPods'lar 20 Bin Dolardan Alıcı Buluyor: İşte Nedeni

Bu AirPods'ların üzerinde tam 1.000 adet elmas bulunuyor ve VVS1 sertifikasına sahip. Bu sertifika, eserde kullanılan elmasların rastgele bir leke içermediği manasına geliyor. Leke içerse bile çıplak gözle görülemiyor, üstelik 10 kat büyütülerek incelendiğinde zar sıkıntı fark edilebiliyor. Kulaklığın geri kalan kısımları ise beyaz altın kaplama.

Ian DeLucca isimli bir dizayncı tarafından hazırlanan bu kulaklıklardan yalnızca 25 tane var. 

Tasarımcı, altın ve elmas kaplamalı bu AirPods'ları Instagram hesabına yükledi. Siparişleri, bildiri aracılığıyla alıyor. Şayet bu eseri incelemek ve irtibata geçmek isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.