Capcom, Heartstone Tarzı Bir Mobil Oyun Geliştiriyor

Capcom, Heartstone Tarzı Bir Mobil Oyun Geliştiriyor

Capcom, geçtiğimiz 24 saat içerisinde birkaç YouTuber ile paydaşlık kurarak yeni bir taşınabilir oyunu tanıttı: Project Battle. Oyun, Blizzard’ın tanınan Heartstone oyunundan esinlenilmiş bir formda Capcom evrenindeki Resident Evil, Devil May Cry ve Mega Man de dâhil olmak üzere birçok karakterin kartlarını savaştırmanız üzerine olacak.

Capcom şirketi Project Battle hakkında bir şey söylemedi fakat oyunun erken geliştirme sürecindeki halini Maximillian Dood üzere içerik üreticilerine verdi. Dood, Twitch platformunda saatlerce Project Battle’ı anlattı.

Oyundaki tüm karakterlerin seslendirmesi ve kendilerine has yetenekleri bulunacak ve bu sayede düşmanın kartlarına hasar verebileceksiniz. Örnek olarak Devil May Cry’ın ana karakteri Dante’nin “Devil Trigger” hareketi onu 10 saniye boyunca ölümsüz yapacak. Heartstone’daki üzere her kartın bir ofansif ve defansif numarası bulunacak. Bir kartın defans numarası 0’ın altına düştüğü vakit kart oyundan çıkacak.

Project Battle’ın ne vakit çıkacağı yahut içerisinde satın alım bulunacak mı şimdi bilinmiyor. Lakin uygulamanın hem iOS hem de Android platformuna geleceği kesin olarak onaylandı.