Fortnite 9. Sezon 9. Hafta Meydan Okumaları ve Çözümleri

Fortnite 9. Sezon 9. Hafta Meydan Okumaları ve Çözümleri

Fortnite, oyunu taze tutmak ve insanların devamlı ilgisini çekebilmek için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu dönemin temasını alternatif güce ve geleceğe bağlayan Epic Games; oyunda haritaları güneş panelleri, rüzgâr tribünleri üzere pak güç kaynaklarıyla dolduruyor.

Fortnite 9. Sezon 9. Hafta Meydan Okumaları ve Çözümleri

Alternatif güç, meşhur Battle Royale oyununun bu haftaki meydan okumalarının da merkezinde yer alıyor. İşte meydan okumalar ve nasıl çözülebilecekleri:

Farklı maçlarda Chag Jug yahut Chug Splash kullanın:

Chug Splash, oyunun en yeni düzgünleşme eşyası. Altılı soğuk içecek gibisi bir şey atarak size ve takım arkadaşlarınıza ufak bir güçlendirme sağlamaya yarıyor. Bu vazifenin maksadı, oyuncuların yeni eşyayı öğrenmesini sağlamak. Bu eşyalardan ya biri ya başkası her haritada karşımıza çıkabiliyor. Görevi tamamlamak ise 3 yahut 4 maçtan fazla sürmeyecektir. 

Çölde, karda ve ormanda güneş panelini ziyaret edin:

Fortnite 9. Sezon 9. Hafta Meydan Okumaları ve Çözümleri

Bunlardan birincisi, Frosty Flights bölgesindeki kar bölgesinde yer alıyor. Haritanın tam sol alt köşesinden biraz daha üstte, hangarların gerisinde kıyıda bulabilirsiniz. Orman panelleri ise Hotsprings bölgesinin çabucak doğusunda, haritanın kuzeydoğu köşesinin yakınında. Çöl paneli ise Paradise Palms’ın direkt doğusunda karşımıza çıkıyor. Üstteki haritadan yardım alabilirsiniz.

Sıradan, sıra dışı, seçkin, epik ve efsanevi silahla birini elimine edin:

Çeşit çeşit silahla birilerini elimine edin. Yalnız Team Rumble modunda sıradan silahlar yok. Normal modda sıradan bir silah bulup birilerini onunla oyundan çıkarmanız gerekiyor. 

Kafadan vuruşla 500 hasar verin:

Söylendiğinden daha kolay. Rakiplerinizin başına nişan alın. Pompalı silahlarla yakın aralıktan talihinize güvenebilir, keskin nişancı silahlarıyla tek bir atışla rakiplerinizi elimine etmeye çalışabilirsiniz. Kalabalık düşman kümelerini gereğince tararsanız, gereğince mermi başlarına isabet edecektir.