Galaxy S10 Ultra Geniş Kameraya WhatsApp'ta Nasıl Erişilir?

Galaxy S10 Ultra Geniş Kameraya WhatsApp’ta Nasıl Erişilir?

Birden fazla art kamerası olan bir akıllı telefon kullanıyorsanız, telefonun kendi kamera uygulaması yerine öbür bir uygulama içinden fotoğraf çekmeye çalıştığınızda kameralar ortasında geçiş yapma seçeneğinizin olmadığını görebilirsiniz. Galaxy S10'daki durum da bu türlü lakin en azından WhatsApp'ta Galaxy S10'daki ultra geniş art kamerayı kullanmanın bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Uygulama içinde olağan ve ultra geniş art kameralar ortasında geçiş yapmak için özel bir tuş yok fakat bunu yapmanın bir yolu bulunuyor.

Galaxy S10 Ultra Geniş Kameraya WhatsApp'ta Nasıl Erişilir?

WhatsApp'ta ön ve art kameralar ortasında art geriye geçiş yaptığınızda uygulama, ana art kamera ile ultra geniş kamera ortasında geçiş yapıyor. WhatsApp, varsayılan olarak birincil art kamerayı çalıştırırken ön kameraya geçerseniz ve ardından art kameraya geri dönerseniz uygulama, ultra geniş açılı kameradan imaj almanızı sağlıyor. Daha sonra ön kameraya geçip akabinde tekrar art kameraya geri döndüğünüzde birincil kamerayla bir fotoğraf çekebiliyorsunuz.

WhatsApp, ayrıyeten ön kamera için görüş alanını da değiştiriyor. Galaxy S10’un stok kamera uygulaması, özçekimler için kırpılmış bir imaj kullanma yahut 80 derecelik görüş alanının tamamını kullanma seçeneğini sunuyor. WhatsApp, art kameralar ortasında olduğu üzere ikisi arasında da geçiş yapıyor.

Bu numara sadece Galaxy S10'da değil, ultra geniş açılı kameraya sahip tüm Samsung telefonlarda çalışıyor ancak ne yazık ki Facebook ve Instagram üzere başka uygulamalarda çalışmıyor. Bu nedenle takipçilerinizle ultra geniş açılı bir fotoğraf paylaşmak istiyorsanız telefonun kamera uygulamasıyla çekmeniz gerekiyor.