Google Haritalar, Bisiklet Kiralama Hizmetini Genişletiyor

Google Haritalar, Bisiklet Kiralama Hizmetini Genişletiyor

Google, internet kullanıcılarına pek çok alanda hizmet veriyor. Verdiği hizmetlerden bir tanesi de Haritalar uygulaması. Şirketin neredeyse bir yıldır yalnızca New York'ta kullanılabilen bir hizmeti, artık daha geniş bölgelerde kullanılmaya başlıyor.

Google'ın Haritalar uygulamasına eklenen ve bisiklet kullanmayı sevenler için büyük bir avantaj sağlayan bisiklet kiralama duraklarının gösterilmesi özelliği artık 20'den fazla yeni kentte kullanılabilecek. Böylelikle kullanıcılar, bisiklet kiralama noktalarına ne kadar uzaklıkta olduklarını ve hangi bisiklet noktalarında boş park alanı olduğunu anlık olarak takip edebilecekler.

Google Haritalar, Bisiklet Kiralama Hizmetini Genişletiyor

Google'ın bu yeni hizmeti, bisiklet duraklarıyla entegreli olarak çalışıyor. Bisiklet teslim noktalarında bulunan aygıtlardan alınan anlık bilgiler, kullanıcıların Haritalar uygulamasına aktarılıyor. Bu sayede bir kullanıcı, kendisine en yakın bisiklet teslim noktasını görüntüleyebiliyor, bu durakta kaç bisikletin olduğunu yahut boş bir park alanının olup olmadığını öğrenebiliyor.

Google'ın bu hizmetinin uygulanmaya başlayacağı kentler ise şöyle; Madrid, Mexico City, Londra, Los Angeles, Barselona, Lyon, Budapeşte, Hamburg, Helsinki, Taipei, Rio de Janeiro, Viyana, Zürih, Varşova, Montreal, Toronto, Kaohsiung, Şikago, Brüksel, Dublin, Berlin, Sao Paulo. Google, ilerleyen devirlerde bu kentlerin sayısının artmaya devam edeceğini söylüyor.

Google, bu hizmetin nasıl çalıştığını da ayrıntılı olarak gösteriyor. İşte hizmet bu türlü kullanılacak;

Google Haritalar, Bisiklet Kiralama Hizmetini Genişletiyor

Türkiye'de de son yıllarda belediyelerin öncülüğünde bisiklet kiralama hizmetleri yaygınlaşıyor. İlerleyen periyotlarda bu hizmetin ülkemizde de kullanılması, bisiklet kullanmayı tercih edenlerin işlerini önemli manada kolaylaştıracağa benziyor.