Google Play Store Politikaları Yenilendi

Google Play Store Politikaları Yenilendi

Google, Play Store için çocukları müdafaaya yönelik siyaset güncellemelerinin akabinde artık de cinsel içerik ve nefret söylemi siyasetlerini genişletiyor. Şirket, bu doğrultuda marihuana, e-sigara ve uydurma eserler konusunda yeni kısıtlamalar getiriyor.

Cinsel içeriğe karşı halihazırda mevcut siyasetler bulunuyordu. Artık bunun kapsamı genişletilerek çıplaklığın yanı sıra kutsal şeylere saygısızlık yapan içerikler ve müstehcen içeriklere de kısıtlamalar getirildi.

Google Play Store Politikaları Yenilendi

Bunun yanı sıra birincil emel eğitimsel, belgesel, bilimsel yahut sanatsal ise ve gereksiz değilse çıplaklığa müsaade verilebileceği de belirtiliyor. Emsal biçimde nefret söylemi hakkında da ihlal örnekleriyle birlikte açıklamalar yapıldı.

Kumar ve ganimet kutuları hakkında da birtakım küçük düzenlemeler yapıldı. Yeni ganimet kutuları siyasetine nazaran satın almadan evvel ögelerin çıkma bahtının açıkça belirtilmesi gerekiyor. Play Store’da ganimet kutuları hakkında daha evvelce siyasetler bulunmuyordu. Artan popülarite ile bu mevzuya da düzenlemeler getirildi.

Google, ayrıyeten esrar satışı ile ilgili birtakım yeni siyasetler da yayımladı. Yaşadığınız yerdeki yasallığa bakılmaksızın, esrar siparişi, teslimatına yardım veya THC (esrarın etken maddesi) içeren eserlerin satışını kolaylaştırması için uygulamalara müsaade verilmeyecek.

Tütün eserleri de Google'ın kara listesine girdi. Google’ın yeni siyaseti tütün satışını kolaylaştıran (e-sigaralar dahil), alkol yahut tütün kullanımını teşvik eden uygulamaları yasaklıyor.

Ayrıca uygulamalarda düzmece eserlerin satışı yasaklanıyor. Bununla ilgili kullanıcıların doldurabileceği bir form da oluşturuldu.