Google, Video İçerikleriyle Alakalı Bir Güncelleme Yayınladı

Google, Video İçerikleriyle Alakalı Bir Güncelleme Yayınladı

İlk olarak Android Police'in keşfettiğine nazaran Google, sunucu tarafından fark ettirmeden sunduğu güncelleme ile Google Search'e epey kullanışlı bir özellik ekledi. 'Bu videoda' ismi verilen bilhassa beraber Google'da arama yaptığınızda karşınıza bir görüntü çıkıyorsa aradığın şeyin o görüntünün hangi kısmında olduğunu direkt bulabiliyorsunuz.

Google, Video İçerikleriyle Alakalı Bir Güncelleme Yayınladı

Bir örnek vererek daha düzgün açıklamaya çalışalım. 'Atkı örmenin adımları' şeklinde bir arama yaptığınız takdirde karşınıza çıkan birinci sonuç bir görüntü olacaktır. Google da bu görüntüdeki bilgileri alıp size her adımın hangi dakika ve saniyede işlendiğini gösterecek.

Yukarıdaki ekran imajlarında de görebildiğiniz üzere iplik ve iğnelerin seçilmesi ile ilgili bilgiler 32. saniyedeyken, örme kısmı 7:33 civarında. Timeline'ı ilerletmek için sağa sola kaydırmanız yahut direkt gitmek istediğiniz adıma basmanız kâfi.

Güncelleme, kullanıcın kendi isteği doğrultusunda seçip yapabileceği bir şekilde olmadığından herkese birebir anda ulaşmamış olabilir. Bununla birlikte, bu güncellemenin Türkiye'ye de sunulacağını düşünüyoruz.