GTA 6'nın Narcos'tan İlham Aldığı İddia Edildi

GTA 6’nın Narcos’tan İlham Aldığı İddia Edildi

JackOLantern1982 isimli bir Reddit kullanıcısı, gelecek Grand Theft Auto oyunu hakkında birçok tez ortaya attı. Project Americas kod isimli oyun hakkındaki bilgilerin Kotaku ve PC Gamer'da çalışmış iki 'arkadaş'tan geldiğini de ekledi.

Efsaneleşmiş oyun serisinin son oyununda, Netflix'in başarılı serisi Narcos'un önemli bir halde oyunu etkilediği bilgisi ortaya atıldı. Dahası, karakterler kendi ana lisanlarında konuşacağı için oyunu oynarken Narcos'un bir kısmını izliyor üzere olacağımız da belirtildi.

GTA 6'nın Narcos'tan İlham Aldığı İddia Edildi

Ortaya çıkan öteki ayrıntılar ortasında oyunun 2012'den beri geliştirme sürecinde olduğu belirtildi lakin Rockstar'ın Red Dead Redemption 2'ye odaklanması sonucunda oyunun geliştirme süreci 2015'ten sonra tekrardan ivmelendi kazandı.

Oyunda Ricardo isimli tek bir oynanabilir karakter olacağı da açıklanan bilgiler ortasında yer alıyor. Başlangıçta uyuşturucu baronlarının piyonu olarak vazife alan Ricardo, kendi kontaklarını kurmadan evvel Vice City ile Güney Amerika ortasında uyuşturucu ticaretleri yapacak. Sonrasındaysa kendi uyuşturucu imparatorluğunu kurmaya başlayacak.

GTA 6'nın Narcos'tan İlham Aldığı İddia Edildi

Son olarak oyunun 70'ler ve 80'lere damgasını vuran HIV ve göç üzere mevzular üzerinde duracağı da belirtildi. Rockstar'ın tıpkı vakitte öteki bir oyun üzerinde çalıştığı da söylendi. Oyunun Bully 2 olabileceği düşünülüyor.

Grand Theft Auto 6'nın PlayStation 5 ve Xbox Scarlett üzere güçlü amiral gemisi konsollara gelmesi bekleniyor.