Huawei Mate X'in Çıkış Tarihi Ertelendi

Huawei Mate X’in Çıkış Tarihi Ertelendi

Samsung Galaxy Fold’un 26 Nisan’da çıkması gerekiyordu lakin dayanıklılığıyla ilgili sıkıntılar ortaya çıkınca Galaxy Fold’un lansmanı ertelenmişti. Şubat ayında yapılan Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Huawei, katlanabilir telefonu Mate X’in Haziran'da çıkacağını açıklamıştı fakat Wall Street Journal ve CNBC ile yapılan röportajlara bakılırsa teknoloji devi, duruma biraz daha temkinli yaklaşmaya başladı. 

Huawei Mate X'in Çıkış Tarihi Ertelendi

Bir Huawei sözcüsü, CNBC’ye verdiği röportajda “İtibarımızı yerle bir edecek bir eser ortaya çıkartmak istemiyoruz” dedi. Huawei Kıdemli Lider Yardımcısı Vincent Peng ise Wall Street Journal’a “Huawei Mate X modelini elimizden geldiğince erken piyasaya süreceğiz” açıklamasında bulundu. Ayrıca CNBC ile yapılan röportajda, Mate X’in yaptırımlardan evvel duyurulduğu için Android’i kullanabileceği de belirtildi.

Yılın en değerli iki katlanabilir telefonunun da ertelenmesi, esnek ekranlı telefonların büsbütün aksaması manasına geliyor olabilir. En azından bu gecikmeler, şirketlerin daha sağlam ve daha muteber eserler piyasaya sürmesine imkan sağlayacaktır.