İddia: Samsung Galaxy Note 10’da Kulaklık Girişi Bulunacak

İddia: Samsung Galaxy Note 10’da Kulaklık Girişi Bulunacak

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un Ağustos’ta çıkması beklenen amiral gemisi Galaxy Note 10’la ilgili ortaya atılan dedikoduları sizlerle paylaşmıştık. Bu dedikodulardan bir tanesi, telefonda kulaklık girişi ve fizikî tuşlar bulunmamasıyla ilgiliydi. Yeni ortaya çıkan söylentilere nazaran eski savlar geçerliliğini yitirebilir.

İddia: Samsung Galaxy Note 10’da Kulaklık Girişi Bulunacak

İddiayı ortaya atan kişi, XDA TV sunucusu ve birebir vakitte XDA müellifi Max Weinbach. Son vakitlerde paylaştığı söylentilerle yükselişe geçen Weinbach, attığı bir tweet'te kaynağının Note 10 ve Note 10 Pro’yu denediğini söyledi. Kaynağından aldığı bilgilere nazaran iki modelde de kulaklık girişi bulunuyor. Telefonun güç ve ses tuşlarının sol tarafta bulunduğunu ve gördüğümüz konsept dizaynların kulaklık girişi ayrıntısı haricinde harikaya yakın olduğunu söyleyen Weinbach, Pro olmayan modelde SD kart girişi olmadığını da ekliyor.

Tabii ki bunlar sırf argüman ve bu tezlerin doğruluğunu telefonun lansmanı yapılana kadar net bir formda bilmek mümkün değil fakat Galaxy Note 10 modellerinin kulaklık girişi ve fizikî tuşları için birtakım boşluklar bırakan kılıflarının da satışa sunulduğu bir gerçek. Görselde art tarafta kalan kılıfın altındaki boşluklara bakıldığında kulaklık girişine benzeyen bir yuvarlak kesim göze çarpıyor.

Modelle ilgili Max Weinbach’ın tweet’inde bahsedilen bir öteki dedikoduysa iki modelde de ön kameranın ekranın üst orta kısmında, ekrana gömülü vaziyette olacağı.

İddia: Samsung Galaxy Note 10’da Kulaklık Girişi Bulunacak

Tüm bunlara ek olarak SPen’in Note 9 modelindeki SPen’e çok benzediğini söyleyen Weinbach, Note 10 ve Note 10 Pro modellerindeki art kameralarla ilgili de bilgi verdi. Weinbach’ın söylediğine nazaran Note 10 modelinde dikey halde hizalanmış üç art kamera olacak. Note 10 Pro modelindeyse dikey biçimde hizalanan 3 kameranın sağ tarafında bir flaş bulunacak ve bu flaşın altında fazladan bir kamera daha yer alacak.