Instagram, Keşfet Sayfasına da Reklam Eklemeye Hazırlanıyor

Instagram, Keşfet Sayfasına da Reklam Eklemeye Hazırlanıyor

Sosyal medya platformu Instagram, yakında kullanıcıların etkileşimlerine nazaran şekillenen Keşfet sayfasına da reklam ekleneceğini açıkladı. Reklamlar, sayfanın ön izlemesinde değil de kişi sayfadaki gönderilerin birine tıkladıktan sonra görünmeye başlayacak. Ayrıyeten reklamlar, fotoğraf ve görüntülerden oluşacak. IGTV’ye gelen reklamlar ise bugün yayınlanmaya başlayacak.

Instagram, Keşfet Sayfasına da Reklam Eklemeye Hazırlanıyor

İşletmenin eser pazarlama yöneticisi Susan Buckner Rose, The Verge ile olan bir röportajında “Keşfet sayfası, insanların farklı şeyleri görmek için kullandığı bir yer. Bu nedenle yeni reklamların sayfaya gelmesi çok heyecan verici” halinde bir açıklama yaptı. Rose, insanların reklamlara en çok ilgi göstereceği yerin Keşfet sayfası olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, sayfanın reklamlar için epey uygun bir yer olduğunu çünkü oraya insanların takip etmedikleri yeni hesapları yahut şahısları bulmak için gittiklerinin de altını çiziyor.

Rose, Keşfet sayfasına reklam koymamalarının özel bir sebebi olmadığını da söylüyor. Bu nedenle şu ana kadar neden Keşfet sayfasında reklam olmadığı kesin değil.

Instagram, Keşfet Sayfasına da Reklam Eklemeye Hazırlanıyor

İnsanların, yeni hesaplar keşfetmekten hoşlandığı gerçek olsa da Keşfet sayfalarında reklam görmek birçok kişinin güzeline gitmeyebilir. Instagram zati, kıssalarda ve ana sayfada birçok reklam gösteriyor. Bu nedenle platformun diğer bir yerine yeni reklamların gelmesi, kullanıcıları toplumsal medya platformundan uzaklaştırabilirmiş üzere duruyor lakin Instagram, reklam gelirleri ile ayakta duran bir şirket hasebiyle firmanın beklentileri karşılaması için reklamlara muhtaçlığı var. Instagram ve Facebook’a yeni reklamlar geldikçe, Instagram’ın daha çok reklam vermek için platformun dokunulmamış yerlerini araması da hayli olağan.