İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

Her ne kadar heyecanla gelmesini beklesek de, bazen oyunlar iptal edilir. Birden fazla vakit bu projelerden kamuoyuna bahsedilmediği için haberimiz bile olmaz. Lakin bir de kamuoyuna duyurulup, heyecan yaratıp iptal edilen oyunlar vardır. En yürek burkucu olanları da bunlardır. Bu içeriğimizde size iptal edilen 6 efsane oyundan bahsedeceğiz.

EA Vancouver’ın Star Wars Projesi

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

Uzun bir müddettir EA, iki büyük Star Wars oyunu geliştiriyordu. Bunlardan biri, Respawn Entertainment’ın Star Wars Jedi: Fallen Order’ı idi. Bir başkası ise eski Naughty Dog çalışanı Amy Hennig ve Visceral Games iştirakinde yapılacak olan bir oyundu.

Visceral’ın Star Wars projesi, ‘hikâye bazlı, çizgisel bir macera oyunu’ olacaktı. Fakat EA, değişen oyun sanayisi ile kazanacağı parayı göz önünde bulundurarak ‘oyuncuların daima geri dönüp oynayabileceği bir oyun’ olmasını istemişti. Birebir müddet zarfında EA, Visceral Games stüdyosunun kapatılacağı ve oyunun erteleneceği duyurusunda bulunmuştu.

Bir mühlet sonra EA Vancouver’ın Star Wars oyunu büsbütün iptal edildi. EA’ya nazaran proje, daha sonra da piyasaya sürülebilecek daha küçük bir oyundu. EA Vancouver’ın ve Visceral’ın Star Wars oyunu hakkında yıllar boyunca çok az bilgi gösterildi. Oyunu hiç görememiş olmamız büyük bir kayıp fakat umarız EA, bu durumu aksine çevirip oyunu bizlere sunabilir.

The Wolf Among Us İkinci Sezon

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

The Wolf Among Us’ın birinci döneminin sonrasında geliştirici Telltale Games, ikinci bir dönem geliştirmek istediklerini duyurmuştu. Fakat stüdyo Borderladns, Minecraft: Story Mode ve Game of Thrones üzere oyunları yapmaya uğraşmaktan The Wolf Among Us’a vakit ayıramamıştı.

2017’nin Comic Con etkinliğinde, The Wolf Among Us’ın ikinci dönemi duyurulmuştu. Bigby ve Snow White’ı seslendiren aktörler, tekrar çalışmak için hazırdı. Fakat 2018’in Mayıs ayında Telltale, içsel sebeplerden ikinci dönemin ertelendiğini duyurmuştu ve oyunun 2019 yılına kadar gelmeyeceğini söylemişti. Bunun kısa bir müddet akabinde da stüdyo, iflas ettiği gerekçesiyle kapatılmak zorunda kalındı. Biz de hiçbir vakit The Wolf Among Us’ın ikinci dönemini görme talihini elde edemeyeceğiz.

Doom 4

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

Doom 4 resmi olarak Mayıs 2008’de duyurulmuştu. Oyun, Dünya’da yükselen Cehennemi mevzu alacaktı ve evvelki Doom oyunlarının kıssasını devam ettirecekti. Süregelen yıllarda oyunun geliştirilme sürecinde olduğu bilgisi verilse de oyuna dair çok az şey gösterilmişti. Bu da oyuncuları oyunun hakikaten gelip gelmediğini sorgulamaya itti.

Doom 4’ü geliştiren üst seviye geliştiricilerle yapılan röportajlarda, oyunun geliştirme müddetince değişik bir hâl aldığı ve Call of Duty’e benzediği söylenmişti. Bu da geliştirici grubu 2016’da çıkmış olan Doom remakeini yapmaya itti. Bu yüzden de hiçbir vakit Doom 4’ü konsolumuzun yahut bilgisayarımızın ekranında göremedik.

Silent Hills

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

Silent Hills, Silent Hill serisinin tabiri caizse en baba oyunu olacaktı. Oyunun başında Hideo Kojima ve yönetme kısmında da Guillermo Del Toro vardı. Oyunumuzun ana karakteri The Walking Dead’ten tanıdığımız Norman Reedus olacaktı. Lakin her şey, Hideo Kojima’nın Konami ile yollarını ayırmasından sonra domino taşları üzere yıkılmaya başladı. Konami oyunu 2015 yılında iptal ettiğini resmen duyurdu.

Kojima’nın da bu oyunu artık geliştirmekte gözü olmadığı bilgisi de basına yayıldı. Kendisi tıpkı aktörle kendi oyunu olan Death Stranding’i önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek ve büyük sükse yaratacak üzere görünüyor. Silent Hill’e dönecek olursak Konami, serinin devam edeceğini açıkladı.

Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

2011’de duyurulan Rainbow 6 Patriots, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen birinci şahıs bir shooter oyunuydu. Oyunda kendinizi Team Rainbow olarak bilinen anti terörist timinin başında onları yönlendirirken buluyorduk. Ubisoft, oyunu 2014 tarihinde yeni kuşak bir oyun geliştirmek istedikleri gerekçesiyle iptal etti ve karşımıza Rainbow 6 Siege çıktı.

Fallout Online

İptal Olarak Canları Yakan 6 Efsane Oyun

Fallout Online, yepyeni Fallout oyunlarının geliştiricisi Interplay Entertainment tarafından geliştirilen bir MMO oyunu olacaktı. 2009 yılında resmi olarak geliştirme sürecinde olduğu belirtilen MMO oyunu, 2012 yılında Interplay ve Bethesda ortasındaki yasal davalardan sonra iptal edilmek zorunda kalındı.