Microsoft, Xbox Elite 2 Kumandasını Duyurdu

Microsoft, Xbox Elite 2 Kumandasını Duyurdu

E3 2019 aktiflikleri kapsamında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Sabah Flight Simulator'ü yenileyeceğini duyuran Microsoft, artık de oyun konsolu Xbox'ın kumandalarıyla ilgili yeni bir duyuru yaptı. Teknoloji devi Microsoft, Xbox Seçkine 2 oyun kumandalarını duyurdu. Bu duyuruyla birlikte bu oyun kumandasının özellikleri ve fiyatı da muhakkak oldu. İşte Microsoft'un Xbox için ürettiği yeni oyun kumandası;

Microsoft, Xbox Elite 2 Kumandasını Duyurdu

Microsoft'un yine tasarladığı bu kablosuz oyun kumandası, büsbütün Xbox kullanıcılarının rahatlıkları ve daha âlâ bir oyun tecrübesi yaşamaları için tasarlanmış durumda. Microsoft Xbox Seçkine 2'nin özelliklerine kısaca değinmek gerekirse; bu oyun kumandasının hassasiyet ayarları özelleştirilebilir bir hale getirildi. Bu sayede oyuncular istedikleri oyuna uygun bir biçimde profiller oluşturabilecekler. Bununla birlikte lastik ile kaplanan kumanda oyuncuların oyun kumandasını daha uygun bir formda kavramalarına yardımcı olacak. 

Microsoft'un bu seride dikkat ettiği bir başka durumda kullanıcılardan aldıkları geri bildirimler. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda hareket eden şirket, Xbox Seçkine 2 kumandalarında USB-C şarj tipine sahip ve bu da süratli bir biçimde şarj edilmesini sağlıyor. Bununla birlikte yenilenen batarya ile bu oyun kolunu tam şarj ettikten sonra 40 saat kullanabileceksiniz. Tüm bu özellikleriyle birlikte, eserin resmi bir de tanıtım görüntüsü yayınlandı. YouTube üzerinden paylaşılan görüntüyü çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Microsoft, Xbox ve bilgisayarlarda kullanılabilen bu yeni kumandasını şu an için küresel internet sitesi üzerinden ön siparişe açtı. Açılan ön siparişte eserin fiyatı da belirtildi. Buna nazaran Microsoft'un bu yeni eseri için müşterilerinden istediği fiyat yurtdışında 179.99 dolar (yaklaşık 1.050 TL) olarak belirlenmiş durumda. Şu an için ülkemizde ön siparişe açılmayan eserin Türkiye fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor fakat Microsoft, 4 Kasım tarihinde bu eseri 24 farklı ülkede 179.99 dolar etiketiyle satışa sunacağını açıkladı. Bu 24 ülke içerisinde Türkiye var mı bilinmiyor. Şayet ülkemiz de bu ülkelerin ortasındaysa oyunseverler ve Xbox sahiplerinin en az 1.050 TL ödeyeceklerini söylemek mümkün görünüyor.