Minecraft: Story Mode'un İki Sezonu Marketlerden Kalkıyor

Minecraft: Story Mode’un İki Sezonu Marketlerden Kalkıyor

Mojang firmasıyla birlikte çalışan Telltale Games, 2015’in Ekim ayında Minecraft: Story Mode isimli oyununun birinci dönemini 5 kısımla birlikte yayınlamıştı. Mart 2016’ya kadar DLC’lerle desteklenen oyuna birtakım yeni kısımlar de getirilmişti. Oyun, Microsoft Windows, macOS, PS3, PS4, Xbox360, Xbox One, Wii U, Nintendo Switch, Android, iOS, AppleTV gibi birçok platformda yayınlandı. 

Bir Mojang çalışanı, resmî siteden yayınladığı bildiride, oyunun takviyesinin 25 Haziran 2019’dan sonra kesileceğini ve bu müddete kadar oyunu satın alan oyuncuların oyunun kısımlarını indirmesini, aksi takdirde bir daha ulaşamayacaklarını söyledi. Yani eğer Minecraft: Story Mode oyununu satın aldıysanız, 25 Haziran’a kadar indirme müddetiniz var. Daha sonrasında oyuna artık ulaşmak mümkün olmayacak. 

Minecraft: Story Mode'un İki Sezonu Marketlerden Kalkıyor

Minecraft, dünya çapında 176 milyon kopya satmayı başardı. Yine de Telltale’in kapanması, Minecraft: Story Mode’un sonunun gelmesine neden oldu. Şayet siz de oyuna sahipseniz, tüm kısımlarını indirip indirmediğinizi denetim etmenizi öneririz.