Mobil İşletim Sistemi KaiOS'a Önemli Yenilikler Geliyor

Mobil İşletim Sistemi KaiOS’a Önemli Yenilikler Geliyor

ABD'nin yaptırımlarına maruz kalıp Android işletim sistemini kullanımının önüne geçilmesinin akabinde kendi taşınabilir işletim sistemini hazırladığını duyuran Huawei, geçtiğimiz günlerde Xiaomi ve Oppo'dan işletim sisteminin çok süratli bir halde çalıştığına dair geçer not almıştı. Taşınabilir platformun hâlihazırda 3. en yaygın olarak kullanılan ve çoğumuzun büyük ihtimalle duymadığı KaiOS ise çok savlı bir biçimde geliyor.

Mobil İşletim Sistemi KaiOS'a Önemli Yenilikler Geliyor

100 milyon kullanıcıya eriştiğini duyuran KaiOS, önümüzdeki yıllar içerisinde çok süratli bir çıkış gerçekleştirerek 1 milyar kullanıcıya erişeceği üzere tezlere da sahip. Google'ın Search, Maps ve YouTube üzere uygulamalarını KaiOS'a getireceğini söylemesinin akabinde bölümde öne çıkan işletim sisteminin bu türlü uçuk bir maksada ulaşması tahminen de gerçek olabilir.

Mobil İşletim Sistemi KaiOS'a Önemli Yenilikler Geliyor

Qualcomm ve Facebook ile iştiraklerini tamamlayan KaiOS, pazardaki başka şirketler ile de masaya oturmak için taleplerde bulunuyor. Yaptığı açıklamada şirketin KaiOS'taki gelecek planının düşük donanım özelliklerine sahip aygıtlara için performansı artırmak olduğunu söyleyen CEO Sebastien Codeville, yazılımcıların çoklu pencere ve pencere içinde pencere özelliklerini getirmek için ek mesai harcadıklarını da belirtti.

Mobil İşletim Sistemi KaiOS'a Önemli Yenilikler Geliyor

Cihazın güvenliğinin, fotoğraf kalitesinin ve performansının çok daha üst seviyeye çıkmasını sağlayacak bir yapay zekânın da geliştirmede olduğunu belirten KaiOS, işletim sisteminin çok daha üstün bir hâle getirilmiş halde 2019 yılının ikinci yarısı içerisinde yayınlanacağına değiniyor.