Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom

Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom

Son yıllarda inanılmaz süratli bir formda ilerleyen teknoloji, akıllı telefonların kameralarında da büyük değişimler yaratmaya başladı. Akıllı telefon kameralarında artık yüksek düzeyli kameralar hedefleniyor, bokeh efekti, düşük ışık fotoğrafçılığı ve yüksek optik yakınlaştırma menzili üzere özellikler bu kameralarda yer alıyor.

Oppo, 2x yakınlaştırmadan çok daha fazlasına müsaade veren prizma tabanlı kamera teknolojisini gösteren birinci akıllı telefon üreticisi. Oppo Reno 10X Zoom’da da 10x kayıpsız yakınlaştırma yapabilen hibrit yakınlaştırma sistemi bulunuyor. Şayet ki sonları zorlamak isterseniz 60x dijital yakınlaştırma da yapabiliyor.

Telefonun, kullanıcılarına bu özellikleri sağlayabilen kamera sistemine bakacak olursak aygıtta 48 MP’lik Sony sensör, 8 MP ultra geniş açılı sensör ve 13 MP telefoto lens yer alıyor. Gündüz hayli ayrıntılı fotoğraflar çekilmesini sağlayan bu sistem ayrıyeten geniş açılı lensleriyle de epeyce yaratıcı çekim imkanları sunuyor.

Kamerasının yanında, içerisindeki donanımla da amiral gemisi bir aygıt olan Oppo Reno 10X Zoom, taşınabilir fotoğrafçılık konusunda hudutları zorluyor.