MSI, Yeni Andrid Emülatörü Geliştirdi

MSI, Yeni Andrid Emülatörü Geliştirdi

MSI, Android topluluğunda çok bilinmese de oyun severlerin kesinlikle duymuş olduğu bir isim. Marka oyun laptoplarıyla ünlü fakat bu değişecek üzere duruyor. MSI, BlueStacks’le yakın vakitte yapmış olduğu iş birliğinin sonucunda yeni bir Android emülatorü geliştirdi.

Yeni emülatorün ismi The MSI App Player (MSI Uygulama Oynatıcısı). Uygulama, BlueStacks baz alınarak yapılmış. BlueStacks’a nazaran çok daha gelişmiş özelliklere sahip olan uygulamanın oyunları 60 fps’ten 240 fps’e kadar oynatma dayanağı var. Ayrıyeten MSI App Player, çoklu profil dayanağına ve interaktif RGB tuş ışıklandırma özelliğine sahip. Emülator, taşınabilir oyun severlere daha yeterli bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor.

MSI, Yeni Andrid Emülatörü Geliştirdi

MSI ve BlueStacks’ın grupları ileri seviye taşınabilir oyun deneyimi sunan bu uygulama için çalıştı. Geliştirme grupları, uygulamanın en uygun formda MSI’ın 240 Hz yenileme oranına sahip laptoplarında çalıştığı söylüyor.

MSI’ın pazarlama lider yardımcısı Sam Chern, MSI App Player’ın kullanıcılara daha uygun performans, daha büyük ekran ve interaktif RGB tuş aydınlatmasıyla daha kesin kontrol vadettiğini söylüyor.

MSI App Player, MSI’ın laptoplarında ve başka eserlerinde konseyi bir halde gelecek lakin uygulama, MSI’ın kendi sitesinden de indirilebilir durumda.