Nubia Red Magic 3 İncelemesi

Nubia Red Magic 3 İncelemesi

Geçtiğimiz 2 yılın en tanınan akıllı telefon trendlerinden biri olan “oyuncu telefonu” ailesinin son üyelerinden Nubia Red Magic 3 elimize geçti. 8K görüntü kaydı yapabilen (!) akıllı telefon, içerisinde bulunan fan, ardında bulunan led ışıklandırma ve şık dizaynıyla oyuncuların ilgisini çekmiş üzere görünüyor.

6.65 inçlik 2340 x 1080p çözünürlüğüne sahip AMOLED bir ekranla gelen Nubia Red Magic 3, güçlü donanımı ile en zorlayıcı oyunların bile rahatlıkla üstesinden gelebiliyor. Telefonda yer alan özel modlarla oyun performansını artırmayı hedefleyen Nubia, bunu 90 FPS ekran yenileme suratı sunan ekranıyla da birleştirerek oyunculara çok hoş bir tecrübe sunuyor.

Telefonun donanım özelliklerine baktığımızda karşımıza Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 855 çıkıyor. Ona GPU kısmında Adreno 640 eşlik ederken 6/8/12 GB RAM seçenekleri bulunuyor. 64/128/256 GB’lık depolama alanları seçeneğine de sahip olan telefon art tarafında tek bir kameraya sahip. F / 1,7 diyafram aralığına sahip 48 MP’lik bir kamerayla gelen telefon, 8K görüntüler çekebildiğini argüman etse de şimdi beta sürümünde olan bu özelliğin kullanıma tam olarak hazır olmadığını söylememiz gerekiyor.Lafı daha fazla uzatmadan sizleri görüntü ile başbaşa bırakıyorum. Herkese düzgün seyirler.