OnePlus 7 Pro'nun DxOMark Puanının Ardındaki Sır Açığa Çıktı

OnePlus 7 Pro’nun DxOMark Puanının Ardındaki Sır Açığa Çıktı

OnePlus 7 Pro, bu yılın en dikkat çeken telefonlarından biri ve sahip olduğu özelliklerle akıllı telefon piyasasında istikrarları değiştirme potansiyeline sahip. Telefon, süper bir ekrana, üst seviye özelliklere, mükemmel bir yazılıma ve üçlü art kamerayla karşımıza çıkıyor.

OnePlus 7 Pro, birinci çıktığı andan itibaren özellikleriyle 'amiral gemisi katili' olarak nitelendirilmiş ve cihazın en çok konuşulan özelliği kamera performansı olmuştu. Şu anda OnePlus 7 Pro, DxOMark sitesinde akıllı telefon kameralarında 4. sırada bulunuyor ama kullanıcılar, telefonun kamerasının bu kadar yeterli bir puanı hak etmediğini söylüyorlar.

OnePlus 7 Pro'nun DxOMark Puanının Ardındaki Sır Açığa Çıktı

Peki kamera performansı bakımından bu kadar yüksek puan alan bir telefon gerçekte neden bu puanların hakkını veremiyor? Android Authority, OnePlus’ın fabrikasına giderek bu mevzuyu araştırdı ve DxOMark’ın OnePlus 7 Pro’da şimdi piyasaya sürülmemiş bir yazılım sürümünü kullanıldığını öğrendi.

Android Authority’nin tipi, OnePlus’ın kamera performansını test ettiği fotoğraf test laboratuvarını da gösterdi. Bu laboratuvar, OnePlus’ın kamera performansını hayli üstlere çekmeyi hedeflediğini gösteriyor.