Pac-Man'in Geliştiricilerinden Yeni Çevrimiçi RPG Oyunu

Pac-Man’in Geliştiricilerinden Yeni Çevrimiçi RPG Oyunu

Japonya merkezli görüntü oyun şirketlerinden bir tanesi olan Bandai Namco Games, isim olarak bilinmese de ikonik Pac-Man oyununun geliştiricisi olarak tanınıyor. Pac-Man haricinde geliştirdiği anime stilindeki oyunlar ve özellikle geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve oyunseverler tarafından büyük ilgi gören Soulcalibur 6 ile takdir toplayan şirket, artık de bilgisayar platformunda oynanabilecek yeni bir RPG oyunu üzerinde çalıştığını resmen duyurdu.

Pac-Man'in Geliştiricilerinden Yeni Çevrimiçi RPG Oyunu

Blur Protocol olarak isimlendirilen bu yeni oyun anime stilinde geliştiriliyor ve çevrimiçi macera oyunu olarak karşımıza çıkacak. Geniş bir haritaya sahip olacak oyun, oyunculara, çaba ruhunu hissettirecek formda tasarlanıyor. Oyun, Epic Games'in sahip olduğu Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanıyor ve bu da oyunseverlerin oyundan beklentilerini yükseltiyor.

Blue Protocol ile ilgili şimdilik ayrıntılı bir bilgi yok. Oyunda hangi özelliklerin bulunacağı bilinmiyor. Şirket, oyununun ne vakit piyasaya sürüleceğini de açıklamadı lakin oyunun geliştirme süreçleri ilerledikten sonra mevzunun netleşmesi bekleniyor.