Pokemon GO Oynayan Dedenin Katili, Hapse Çarptırıldı

Pokemon GO Oynayan Dedenin Katili, Hapse Çarptırıldı

Jiansheng Chen, 2017 yılının Haziran ayında Pokemon GO oynamak için konutundan çıkıp otomobiline binmişti. Her şey olağan görünüyordu, ta ki Jonathan Cromwell silahını çekip onu vurana kadar. Cromwell’in savunmasına nazaran olay nefsi müdafaaydı çünkü gece vakti Chen, yola bakmadan elindeki telefonda Pokemon GO açık bir halde dikkatsizce otomobil kullanıyordu ve arabayı Cromwell’in üzerine sürdü.

Pokemon GO Oynayan Dedenin Katili, Hapse Çarptırıldı

(Jonathan Cromwell)

Cromwell de tezine nazaran ölmemek için silahını çekti ve ikaz atışı yaptı. Fakat olay mahalli araştırıldığında Chen’in üzerinde 4 adet kurşun izi bulundu ve Chen silahsızdı. Chen’in aile avukatının dediğine nazaran yaşlı adam yalnızca yeğenleri ve torunlarıyla bağ kurabilmek için Pokemon GO oynuyordu. Bu da heyetin Cromwell’in eski güvenlik vazifelisi olması sebebiyle güç meczubu olduğunu ve Chen’in arabasının önüne kendini bilerek attığı fikrini getirdi.

Jonathan Cromwell, Haziran 2017’de Jiansheng Chen’i öldürmesinin akabinde ikinci dereceden cinayet ile hatalı bulundu. Davaya bakan yargıç, eski güvenlik vazifelisi olan Cromwell’i Virginia’da 30 yıl mahpusa mahkum etti.