PS5'in Grafik Performans Benchmark'ta Görüntülendi

PS5’in Grafik Performans Benchmark’ta Görüntülendi

Son ortaya çıkan bilgilerin ışığında PlayStation 5'in PlayStation 4'e oranla 4 kat daha güçlü olacağı ve Nvidia GeForce RTX 2070'li bir oyun bilgisayarı performansı sunacağı belirtildi.

PS5'in Grafik Performans Benchmark'ta Görüntülendi

PlayStation 5'e ilişkin olduğu argüman edilen bir benchmark sonucu ortaya çıktı. 3DMark Fire Strike testinden gelen ortalama skora bakıldığı vakit PlayStation 5'in 20.000 puanlık bir sonuç aldığı görülüyor. Sony'nin yeni oyun konsolunun 5.000 puan alan PlayStation 4'ten 4 kat daha güçlü olduğu kanıtlanırken birebir testten 22.170 alan Nvidia GeForce RTX 2070 ile de benzeri bir performans sunduğu belirtildi.

PS5'in Grafik Performans Benchmark'ta Görüntülendi

Cihazların bilgilerini tanıtımlarından evvel ortaya çıkaran Twitter kullanıcısı APISAK tarafından açıklanan bilgilerde 'Gonzalo' isimli bir kartı görmek mümkün. NotebookCheck'in haberine nazaran PlayStation 5'te kullanılan AMD grafik kartının kod isminin da 'Gonzalo' olduğu biliniyor.

PlayStation 5'in tanıtımına hâlâ uzun bir mühlet olduğu için bu testin sadece Sony tarafından yapılan üretim öncesi bir test olduğunu ve geliştirilebileceğini söyleyebiliriz.